Přeskočit na obsah

Radní vybrali dodavatele multifunkčního povrchu na kluzišti na Vodově

20. října 2021

Brněnští radní dnes schválili smlouvu o dílo na dodávku multifunkčního povrchu na kluziště na Vodově ulici a zároveň vybrali dodavatele, jímž bude Petr Sobotka.

V rozpočtu kapitálových výdajů Odboru sportu Magistrátu města Brna na rok 2021 je vyčleněna částka 1,8 milionu korun. Provozovatel kluziště, městská společnost STAREZ-SPORT, se obrátil na odbor sportu
s žádostí o možnost použití těchto prostředků na nákup povrchu pro letní provoz kluziště. Brno žádost schválilo a nyní vybralo také dodavatele, kterým bude Petr Sobotka, Nový Jimramov, IČ 74466992.

„Město Brno usiluje o rozvoj sportu a o jeho dostupnost pro všechny skupiny obyvatel. Nový multifunkční povrch na kluzišti na Vodově tuto nabídku ještě více rozšíří, z čehož mám velkou radost. Jedná se
o veřejnou zakázku malého rozsahu, nyní se chystáme s dodavatelem podepsat smlouvu,“
vysvětlila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„Sportovní park Vodova je mezi návštěvníky velice populární; nicméně jeho povrch musel být každoročně zapůjčen. Rádi bychom tuto akci realizovali i v dalších letech. Z toho důvodu chceme zakoupit nový povrch využitelný pro profesionální sportovce i rekreační sport. Bude vhodný pro nohejbal, tenis, házenou a řadu dalších sportovních i kulturních aktivit,“ uvedl radní pro školství a sport Jaroslav Suchý.

„Povrch má životnost 30 let. Díky tomu, že jej pořídíme, uspoříme za sezonu 290 000 korun. Díky fungujícímu osvětlení bude možné využívat a případně pronajímat sportoviště i ve večerních hodinách. Povrch tedy umožní rozvoj celého areálu,“ dodal 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Povrch položí a rozeberou samotní zaměstnanci střediska.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.