Přeskočit na obsah

Radní upřesnili rozsah invesic na výstavbu Janáčkova kulturního centra

26. února 2020

Radní dnes na svém zasedání schválili druhou aktualizaci investičního záměru k výstavbě Janáčkova kulturního centra.

„Aktualizace byla provedena na základě smlouvy o výstavbě mezi statutárním městem Brnem a Brněnskými komunikacemi, kdy dochází ke spojení stavby objektu podzemních garáží a nadzemní části koncertního sálu do jednoho funkčního celku,“ vysvětlil náměstek brněnské primátorky Tomáš Koláčný.

„Do schválené aktualizace jsou zahrnuty také podmínky dohody o narovnání mezi původními autory z Atelieru M1 a statutárním městem Brnem,“ uvedla primátorka Markéta Vaňková.

„Dále je předmětem aktualizace upřesnění celkového rozsahu investice a s tím souvisejících investičních nákladů a objektové skladby, zpřesnění podoby koncertního sálu pro cca 1250 návštěvníků s odpovídajícím zázemím či rozšíření podzemní části stavby Janáčkova kulturního centra o technologické centrum obsahující vzduchotechnické zázemí objektu. Aktualizace počítá i s možným rozšířením podzemních garáží o 50 parkovacích míst, bezbariérovým prostorem pro infocentrum TIC Brno, podzemním propojením Janáčkova kulturního centra s Besedním domem, zprovozněním edukačního centra ve dvorním traktu i rekonstrukcí a úpravou povrchů v ulicích Solniční, Besední a Veselé,“ doplnil náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Původní náklady na výstavbu Janáčkova kulturního centra byly odhadovány na 1,285 mld. Schválenou aktualizací se zpřesnily na 1,998 mld. korun. Příčinou nárůstu nákladů je zejména přesun technologického centra ze střešní části objektu do podzemí, který je nezbytný ze statických i akustických důvodů.

Doba realizace Janáčkova kulturního centra se také prodloužila do roku 2023.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 466
mob.: +420 602 595 170
e-mail: gardonova.katerina@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.