Přeskočit na obsah

Radní upřesnili rozsah invesic na výstavbu Janáčkova kulturního centra

26. února 2020

Radní dnes na svém zasedání schválili druhou aktualizaci investičního záměru k výstavbě Janáčkova kulturního centra.

„Aktualizace byla provedena na základě smlouvy o výstavbě mezi statutárním městem Brnem a Brněnskými komunikacemi, kdy dochází ke spojení stavby objektu podzemních garáží a nadzemní části koncertního sálu do jednoho funkčního celku,“ vysvětlil náměstek brněnské primátorky Tomáš Koláčný.

„Do schválené aktualizace jsou zahrnuty také podmínky dohody o narovnání mezi původními autory z Atelieru M1 a statutárním městem Brnem,“ uvedla primátorka Markéta Vaňková.

„Dále je předmětem aktualizace upřesnění celkového rozsahu investice a s tím souvisejících investičních nákladů a objektové skladby, zpřesnění podoby koncertního sálu pro cca 1250 návštěvníků s odpovídajícím zázemím či rozšíření podzemní části stavby Janáčkova kulturního centra o technologické centrum obsahující vzduchotechnické zázemí objektu. Aktualizace počítá i s možným rozšířením podzemních garáží o 50 parkovacích míst, bezbariérovým prostorem pro infocentrum TIC Brno, podzemním propojením Janáčkova kulturního centra s Besedním domem, zprovozněním edukačního centra ve dvorním traktu i rekonstrukcí a úpravou povrchů v ulicích Solniční, Besední a Veselé,“ doplnil náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Původní náklady na výstavbu Janáčkova kulturního centra byly odhadovány na 1,285 mld. Schválenou aktualizací se zpřesnily na 1,998 mld. korun. Příčinou nárůstu nákladů je zejména přesun technologického centra ze střešní části objektu do podzemí, který je nezbytný ze statických i akustických důvodů.

Doba realizace Janáčkova kulturního centra se také prodloužila do roku 2023.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 466
mob.: +420 602 595 170
e-mail: gardonova.katerina@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Želvuška i další oku neviditelní hrdinové zvou do světa elektronové mikroskopie

Exkurze do technologických provozů, speciální akce ve VIDA! science centru nebo v Technickém muzeu v Brně, výstavy uvnitř i venku – to vše přinesou Dny elektronové mikroskopie. Brno se i letos touto akcí, organizačně zaštiťovanou hvězdárnou, hlásí ke svému zlatému vývoznímu artiklu, letos ve znamení neviditelných hrdinů, kteří jsou všude kolem nás nebo přímo v našem těle. Zachraňují planetu, brání naši imunitu nebo sami dokážou přežít v extrémních podmínkách. Blíže prozkoumat je můžeme právě díky elektronovým mikroskopům. Vstoupit do mikrovesmíru obývaného fantastickými stvořeními zájemci můžou od 20. do 26. března.

Slavnostní zahájení dalšího projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás v Řečkovicích

Ve čtvrtek 9. března 2023 proběhlo slavnostní poklepání základního kamene stavby projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás, a to Řečkovického HRáje. Setkání se zúčastnil radní Filip Chvátal, starosta městské části Brno – Řečkovice a Mokrá Hora Marek Viskot, navrhovatelka projektu Eva Matoušková a zástupci realizační firmy.

Nejčastěji chodím do knihovny a na nejlepší úrovni jsou v Brně divadla. Lidé v průzkumu hodnotili brněnskou kulturu

Čtyři z pěti Brňanů jsou s kulturou ve městě spokojeni a myslí si, že alespoň v jedné oblasti Brno vyniká nad jinými městy. Nadpoloviční většina za ní tedy jinam ani nevyjíždí. Na druhou stranu je tu nevyužitý potenciál v oblasti hudby a také muzeí a galerií a měl by být konečně dostaven nový sál pro filharmonii. I to jsou některé ze závěrů průzkumu kulturních potřeb Brňanů, který si město nechalo zpracovat na reprezentativním vzorku 1111 lidí.

Tři největší česká města Praha, Brno, Ostrava a Moravskoslezský kraj se prezentují na veletrhu MIPIM ve Francii

Ve společné expozici s názvem Czech Cities & Regions se na prestižním mezinárodním veletrhu investičních příležitostí MIPIM ve francouzském Cannes letos představí město Ostrava spolu s Moravskoslezským krajem, Prahou a Brnem. Veletrh se uskuteční ve dnech 14. až 17. března 2023. Zahraniční investory a developery seznámí s pestrou nabídkou možností investic jak na svém jádrovém území, tak i na městských pozemcích v průmyslové zóně Mošnov.