Přeskočit na obsah

Radní souhlasili s pronájmem komerčních prostor v bývalé celnici na Křenové

09. února 2022

V souvislosti s rekonstrukcí bytového domu na Křenové 277/76, který je známý také jako bývalá celnice, souhlasila dnes rada města se záměrem pronajmout prostory určené k podnikání a vyvěsit inzerát na úřední desku. Jde už o druhé zveřejnění, neboť původní zájemce od nabídky odstoupil.

Při rekonstrukci bytového domu Křenová 277/76, Brno-Trnitá, byly v 1. nadzemním a 1. podzemním podlaží vybudovány prostory sloužící podnikání, které tvoří jeden celek s venkovní terasou na dvoře domu. Po kolaudaci stavby je potřeba tyto prostory pronajmout vhodnému nájemci, dle požadavků a představ pronajímatele na jejich budoucí využití.

„Prostory jsou sice kolaudovány jako prodejna nepotravinářského zboží, je ale nicméně vhodné je využít jako kavárnu. Záměrem pronájmu je totiž i vytvoření přitažlivého prostoru otevřeného co nejširší veřejnosti, která využívá okolí domu především k cyklistickému vyžití. Chceme tedy umožnit i nabídky na nerušící provozovny, jako třeba denní kavárna, drobné občerstvení nebo smíšené poskytování služeb typu kavárna
a cykloservis/servis jiného sportovního vybavení. V takovém případě si nájemce dle potřeby zajistí rekolaudaci prostor,“
přiblížil možné využití objektu náměstek primátorky města Brna pro oblast bydlení Jiří Oliva.

Dnes radní odsouhlasili záměr pronájmu na dobu neurčitou, přičemž po dobu prvních pět let pronájmu může nájemce vypovědět nájem bez udání důvodu a pronajímatel pouze z důvodu porušení nájemní smlouvy. Po pěti letech trvání nájemního vztahu může i pronajímatel vypovědět nájemní vztah bez udání důvodu
s výpovědní lhůtou tři měsíce. Uvedené podmínky pronájmu zohledňují skutečnost, že náklady na úpravu pronajímaných prostor vyvolané realizací záměru nájemce ponese výhradně on bez možnosti jejich požadování po pronajímateli, a to i náklady spojené s eventuálními stavebními změnami nutnými pro účely rekolaudace pronajímaných prostor.

„V bývalé celnici i na nedalekém Zderadově sloupu, což je vzácná brněnská gotická památka, nyní v rámci svého studia provádí studenti Vysokého učení technického historický průzkum. Byl bych rád, kdybychom výsledky jejich bádání poté vystavili a umožnili tak veřejnosti se v pronajímaných prostorách seznámit s historií tohoto místa,“ dodal Jiří Oliva.

Po prvním zveřejnění záměru města Brna na úřední desce pronajmout prostory sloužící podnikání v budově bývalé celnice a terasy na jejím pozemku, se kterým souhlasila Rada města Brna na schůzi na začátku srpna loňského roku, podal nabídku na pronájem jediný zájemce – společnost Bensen, s. r. o. Jednatel této společnosti se však minulý měsíc rozhodl od své nabídky odstoupit.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.