Přeskočit na obsah

Radní souhlasili s pronájmem komerčních prostor v bývalé celnici na Křenové

09. února 2022
V souvislosti s rekonstrukcí bytového domu na Křenové 277/76, který je známý také jako bývalá celnice, souhlasila dnes rada města se záměrem pronajmout prostory určené k podnikání a vyvěsit inzerát na úřední desku. Jde už o druhé zveřejnění, neboť původní zájemce od nabídky odstoupil.

Při rekonstrukci bytového domu Křenová 277/76, Brno-Trnitá, byly v 1. nadzemním a 1. podzemním podlaží vybudovány prostory sloužící podnikání, které tvoří jeden celek s venkovní terasou na dvoře domu. Po kolaudaci stavby je potřeba tyto prostory pronajmout vhodnému nájemci, dle požadavků a představ pronajímatele na jejich budoucí využití.

„Prostory jsou sice kolaudovány jako prodejna nepotravinářského zboží, je ale nicméně vhodné je využít jako kavárnu. Záměrem pronájmu je totiž i vytvoření přitažlivého prostoru otevřeného co nejširší veřejnosti, která využívá okolí domu především k cyklistickému vyžití. Chceme tedy umožnit i nabídky na nerušící provozovny, jako třeba denní kavárna, drobné občerstvení nebo smíšené poskytování služeb typu kavárna
a cykloservis/servis jiného sportovního vybavení. V takovém případě si nájemce dle potřeby zajistí rekolaudaci prostor,“
přiblížil možné využití objektu náměstek primátorky města Brna pro oblast bydlení Jiří Oliva.

Dnes radní odsouhlasili záměr pronájmu na dobu neurčitou, přičemž po dobu prvních pět let pronájmu může nájemce vypovědět nájem bez udání důvodu a pronajímatel pouze z důvodu porušení nájemní smlouvy. Po pěti letech trvání nájemního vztahu může i pronajímatel vypovědět nájemní vztah bez udání důvodu
s výpovědní lhůtou tři měsíce. Uvedené podmínky pronájmu zohledňují skutečnost, že náklady na úpravu pronajímaných prostor vyvolané realizací záměru nájemce ponese výhradně on bez možnosti jejich požadování po pronajímateli, a to i náklady spojené s eventuálními stavebními změnami nutnými pro účely rekolaudace pronajímaných prostor.

„V bývalé celnici i na nedalekém Zderadově sloupu, což je vzácná brněnská gotická památka, nyní v rámci svého studia provádí studenti Vysokého učení technického historický průzkum. Byl bych rád, kdybychom výsledky jejich bádání poté vystavili a umožnili tak veřejnosti se v pronajímaných prostorách seznámit s historií tohoto místa,“ dodal Jiří Oliva.

Po prvním zveřejnění záměru města Brna na úřední desce pronajmout prostory sloužící podnikání v budově bývalé celnice a terasy na jejím pozemku, se kterým souhlasila Rada města Brna na schůzi na začátku srpna loňského roku, podal nabídku na pronájem jediný zájemce – společnost Bensen, s. r. o. Jednatel této společnosti se však minulý měsíc rozhodl od své nabídky odstoupit.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.