Přeskočit na obsah

Radní souhlasí se zpracováním standardu smíšené výuky na základních školách

24. března 2021

Brněnští radní souhlasí s vytvořením standardu smíšené výuky na základních školách, který bude sloužit v nezbytných případech, jako je dlouhodobá nemoc žáka nebo aktuálně při omezení přímé výuky z epidemických důvodů.

Navržený materiál smíšené výuky vznikl na základě společné iniciativy ředitelů brněnských základních škol Bosonožské nám. 44, Sirotkova 36, Antonínská 3 a Gajdošova 3, kde od února do dubna letošního roku probíhá i pilotní ověřování v praxi. „Hlavní ambicí projektu je vytvořit a nastavit uživatelsky jednoduché prostředí pro učitele a příjemné školní prostředí pro žáky ve třídě i doma,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík a pokračoval. „Základem je dostatečně kvalitní internetové připojení. Pro individuální připojení jedné třídy je minimem připojení 3 Mbps/3 Mbps, jednotná komunikační platforma pro distanční či smíšenou výuku, například MS Teams/Google Meet, CISCO Webex, ZOOM, a také zavedený školní informační systém, jako jsou Bakaláři, ŠkolaOnline, Edupage a jiné. V neposlední řadě musí škola pracovat i se školním vzdělávacím systémem, který podporuje vytváření digitálních učebních materiálů a aktivit, sdílení dokumentů a úkolů se žáky a v neposlední řadě i testování znalostí v digitálním prostředí.“

Hodnota mobilního řešení pro jednu třídu, v níž je započítána interaktivní tabule, kamera, mikrofon soundbaru, velká obrazovka a notebook pro učitele, je rámcově vyčíslena na 135 000 korun včetně DPH. „Rádi bychom tento standard smíšené výuky prosadili v rámci podmínek výzvy Integrovaného regionálního operačního programu pro ZŠ v období 2021–2027. Budeme ale hledat i další zdroje financování, ať už se jedná o nákup pomůcek v součinnosti s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, nebo v rámci fondu obnovy či účelových dotací na podporu distančního vzdělávání s Ministerstvem místního rozvoje,“ doplnil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Želvuška i další oku neviditelní hrdinové zvou do světa elektronové mikroskopie

Exkurze do technologických provozů, speciální akce ve VIDA! science centru nebo v Technickém muzeu v Brně, výstavy uvnitř i venku – to vše přinesou Dny elektronové mikroskopie. Brno se i letos touto akcí, organizačně zaštiťovanou hvězdárnou, hlásí ke svému zlatému vývoznímu artiklu, letos ve znamení neviditelných hrdinů, kteří jsou všude kolem nás nebo přímo v našem těle. Zachraňují planetu, brání naši imunitu nebo sami dokážou přežít v extrémních podmínkách. Blíže prozkoumat je můžeme právě díky elektronovým mikroskopům. Vstoupit do mikrovesmíru obývaného fantastickými stvořeními zájemci můžou od 20. do 26. března.

Slavnostní zahájení dalšího projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás v Řečkovicích

Ve čtvrtek 9. března 2023 proběhlo slavnostní poklepání základního kamene stavby projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás, a to Řečkovického HRáje. Setkání se zúčastnil radní Filip Chvátal, starosta městské části Brno – Řečkovice a Mokrá Hora Marek Viskot, navrhovatelka projektu Eva Matoušková a zástupci realizační firmy.

Nejčastěji chodím do knihovny a na nejlepší úrovni jsou v Brně divadla. Lidé v průzkumu hodnotili brněnskou kulturu

Čtyři z pěti Brňanů jsou s kulturou ve městě spokojeni a myslí si, že alespoň v jedné oblasti Brno vyniká nad jinými městy. Nadpoloviční většina za ní tedy jinam ani nevyjíždí. Na druhou stranu je tu nevyužitý potenciál v oblasti hudby a také muzeí a galerií a měl by být konečně dostaven nový sál pro filharmonii. I to jsou některé ze závěrů průzkumu kulturních potřeb Brňanů, který si město nechalo zpracovat na reprezentativním vzorku 1111 lidí.

Tři největší česká města Praha, Brno, Ostrava a Moravskoslezský kraj se prezentují na veletrhu MIPIM ve Francii

Ve společné expozici s názvem Czech Cities & Regions se na prestižním mezinárodním veletrhu investičních příležitostí MIPIM ve francouzském Cannes letos představí město Ostrava spolu s Moravskoslezským krajem, Prahou a Brnem. Veletrh se uskuteční ve dnech 14. až 17. března 2023. Zahraniční investory a developery seznámí s pestrou nabídkou možností investic jak na svém jádrovém území, tak i na městských pozemcích v průmyslové zóně Mošnov.