Přeskočit na obsah

Radní souhlasí se zpracováním standardu smíšené výuky na základních školách

24. března 2021

Brněnští radní souhlasí s vytvořením standardu smíšené výuky na základních školách, který bude sloužit v nezbytných případech, jako je dlouhodobá nemoc žáka nebo aktuálně při omezení přímé výuky z epidemických důvodů.

Navržený materiál smíšené výuky vznikl na základě společné iniciativy ředitelů brněnských základních škol Bosonožské nám. 44, Sirotkova 36, Antonínská 3 a Gajdošova 3, kde od února do dubna letošního roku probíhá i pilotní ověřování v praxi. „Hlavní ambicí projektu je vytvořit a nastavit uživatelsky jednoduché prostředí pro učitele a příjemné školní prostředí pro žáky ve třídě i doma,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík a pokračoval. „Základem je dostatečně kvalitní internetové připojení. Pro individuální připojení jedné třídy je minimem připojení 3 Mbps/3 Mbps, jednotná komunikační platforma pro distanční či smíšenou výuku, například MS Teams/Google Meet, CISCO Webex, ZOOM, a také zavedený školní informační systém, jako jsou Bakaláři, ŠkolaOnline, Edupage a jiné. V neposlední řadě musí škola pracovat i se školním vzdělávacím systémem, který podporuje vytváření digitálních učebních materiálů a aktivit, sdílení dokumentů a úkolů se žáky a v neposlední řadě i testování znalostí v digitálním prostředí.“

Hodnota mobilního řešení pro jednu třídu, v níž je započítána interaktivní tabule, kamera, mikrofon soundbaru, velká obrazovka a notebook pro učitele, je rámcově vyčíslena na 135 000 korun včetně DPH. „Rádi bychom tento standard smíšené výuky prosadili v rámci podmínek výzvy Integrovaného regionálního operačního programu pro ZŠ v období 2021–2027. Budeme ale hledat i další zdroje financování, ať už se jedná o nákup pomůcek v součinnosti s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, nebo v rámci fondu obnovy či účelových dotací na podporu distančního vzdělávání s Ministerstvem místního rozvoje,“ doplnil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.