Přeskočit na obsah

Radní souhlasí s výkupem soukromých pozemků v areálu Dvorska

02. června 2021

Brněnští radní na dnešním jednání schválili poskytnutí 11 302 500 korun městské části Brno-Tuřany na výkup soukromých pozemků v areálu Dvorska.

Dvorska je významným sportovním areálem dostihového sportu a především jediným na jižní Moravě. Dostihy se zde pořádají už 21 let. V posledních letech se zde každoročně konají zajímavé dostihové závody rovinatého nebo překážkového typu a další sportovní nebo společenské akce, jako jsou například svod psů, dvorské hody, dětský den nebo nohejbalový turnaj. V areálu jsou i ustájeni koni. Všechny pozemky jsou klubem zatravněné a udržované.

„V současné době má spolek TJ Brno Dvorska s městskou částí Brno-Tuřany uzavřenou smlouvu o výpůjčce k několika pozemkům, které jsou ve vlastnictví města Brna, a to až do roku 2032. Pokud by se podařilo výkup dalších pozemků realizovat, zařadila by je městská část do předmětné smlouvy o výpůjčce. Městská část s danými pozemky nemá jiné záměry, než aby sloužily pro potřeby místního spolku, který pořádá dostihy,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.