Přeskočit na obsah

Radní souhlasí s výkupem soukromých pozemků v areálu Dvorska

02. června 2021
Brněnští radní na dnešním jednání schválili poskytnutí 11 302 500 korun městské části Brno-Tuřany na výkup soukromých pozemků v areálu Dvorska.

Dvorska je významným sportovním areálem dostihového sportu a především jediným na jižní Moravě. Dostihy se zde pořádají už 21 let. V posledních letech se zde každoročně konají zajímavé dostihové závody rovinatého nebo překážkového typu a další sportovní nebo společenské akce, jako jsou například svod psů, dvorské hody, dětský den nebo nohejbalový turnaj. V areálu jsou i ustájeni koni. Všechny pozemky jsou klubem zatravněné a udržované.

„V současné době má spolek TJ Brno Dvorska s městskou částí Brno-Tuřany uzavřenou smlouvu o výpůjčce k několika pozemkům, které jsou ve vlastnictví města Brna, a to až do roku 2032. Pokud by se podařilo výkup dalších pozemků realizovat, zařadila by je městská část do předmětné smlouvy o výpůjčce. Městská část s danými pozemky nemá jiné záměry, než aby sloužily pro potřeby místního spolku, který pořádá dostihy,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.