Přeskočit na obsah

Radní schválili zpracování investičního záměru expozice afrických prasat a mangust v Zoo Brno

17. února 2021

Nové expozice afrických prasat a mangust by se mohli v budoucnu dočkat návštěvníci Zoo Brno. Radní dnes totiž souhlasili se zpracováním investičního záměru na její vybudování.

V rámci investičního záměru „Zoo Brno – Expozice afrických prasat a mangust“ se počítá s vybudováním nové expozice, která by byla součástí již existujícího výběhu Safari a bezprostředně by navazovala na Africkou vesnici.

„Záměr vybudovat tuto expozici je v souladu se strategií rozvoje brněnské zoo z roku 2004. Podaří se tak rozšířit portfolio chovaných druhů zvířat a návštěvníci si budou moci užít novou část zoologické zahrady mezi ostrovem pro lemury a termitištěm. Prohlídková trasa, dosud ukončená výhledem na expozici Safari z krytého altánku, se nově propojí s vyhlídkou u afrických chýší,“ uvedl I. náměstek primátorky Petr Hladík.

Ke stávajícímu altánku bude přistavěna budova pro prasata a mangusty, jejíž plochá střecha vytvoří vyhlídkovou plošinu pro návštěvníky, navazující na stávající vyhlídkovou plošinu altánu.

„Na tuto vyhlídkovou terasu bude zajištěn i bezbariérový přístup. V blízkosti afrických chýší vznikne vyhlídka nad pomyslnou roklí, pod touto vyhlídkou navíc poteče potok,“ přiblížil Petr Hladík.

Předběžný odhad Zoo Brno na realizaci investiční akce činí 5,1 milionu korun bez DPH. Se zpracováním potřebných dokumentů a podáním žádosti o stavební povolení se počítá v příštím roce.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Hledání zhotovitele stavby Janáčkova kulturního centra začíná

Dvacet let po vyhlášení mezinárodní architektonické soutěže přichází významný milník. Brněnští radní dnes schválili zahájení zadávacího řízení veřejné zakázky na výstavbu Janáčkova kulturního centra. Spolu s městem ji budou zadávat Brněnské komunikace.

Je vybráno. Multifunkční halu postaví společnost HOCHTIEF CZ

O veřejnou zakázku na výstavbu multifunkční haly v Brně se ucházely čtyři subjekty. Uspěla společnost HOCHTIEF CZ, a. s., s nabídkovou cenou 4 444 444 444,44 Kč bez DPH. 

Koncepční rozvoj bývalého vojenského areálu na Kraví hoře navrhne pracovní skupina. Své členy v ní bude mít město, VUT i další důležití aktéři

Schůzka se zástupci kreativní komunity, jednání s nejvyšším vedením brněnského VUT i poměrně těsné výsledky ankety o budoucím využití likusáků – to vše přispělo ke vzniku pracovní skupiny, která se má zabývat koncepčním řešením budoucnosti areálu likusových objektů na vrcholu Kraví hory. Její zřízení a složení dnes schválili brněnští radní.

Město chce od prosince letošního roku zajistit přímé vlakové spojení z Brna na vídeňské letiště

V únoru letošního roku vedení města společně s dalšími organizacemi prezentovalo plán na zajištění přímého vlakového spojení mezi Brnem a letištěm ve Vídni. Následně došlo k jednání se zainteresovanými stranami a k přípravě potřebných podkladů. Dnes Rada města Brna schválila záměr zajištění pilotního provozu této linky.