Přeskočit na obsah

Radní schválili zpracování investičního záměru expozice afrických prasat a mangust v Zoo Brno

17. února 2021

Nové expozice afrických prasat a mangust by se mohli v budoucnu dočkat návštěvníci Zoo Brno. Radní dnes totiž souhlasili se zpracováním investičního záměru na její vybudování.

V rámci investičního záměru „Zoo Brno – Expozice afrických prasat a mangust“ se počítá s vybudováním nové expozice, která by byla součástí již existujícího výběhu Safari a bezprostředně by navazovala na Africkou vesnici.

„Záměr vybudovat tuto expozici je v souladu se strategií rozvoje brněnské zoo z roku 2004. Podaří se tak rozšířit portfolio chovaných druhů zvířat a návštěvníci si budou moci užít novou část zoologické zahrady mezi ostrovem pro lemury a termitištěm. Prohlídková trasa, dosud ukončená výhledem na expozici Safari z krytého altánku, se nově propojí s vyhlídkou u afrických chýší,“ uvedl I. náměstek primátorky Petr Hladík.

Ke stávajícímu altánku bude přistavěna budova pro prasata a mangusty, jejíž plochá střecha vytvoří vyhlídkovou plošinu pro návštěvníky, navazující na stávající vyhlídkovou plošinu altánu.

„Na tuto vyhlídkovou terasu bude zajištěn i bezbariérový přístup. V blízkosti afrických chýší vznikne vyhlídka nad pomyslnou roklí, pod touto vyhlídkou navíc poteče potok,“ přiblížil Petr Hladík.

Předběžný odhad Zoo Brno na realizaci investiční akce činí 5,1 milionu korun bez DPH. Se zpracováním potřebných dokumentů a podáním žádosti o stavební povolení se počítá v příštím roce.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Meet the Mayor – špičkoví vědci, podnikatelé či akademici působící v Brně se opět setkali se zástupci města

Brno se profiluje jako mezinárodní metropole podporující vědu, výzkum i inovace. Neobejde se proto bez soustavné podpory a lákání talentů a spolupráce se zahraničními experty. Nedílnou součástí těchto aktivit je i společné setkávání. Jedním z příkladů může být včerejší akce Meet the Mayor.

Kaple sv. Antonína Paduánského v Žabovřeskách se utká v soutěži o nejlépe opravenou památku v kraji

Jihomoravský kraj pravidelně vyhlašuje soutěž o nejlépe opravenou kulturní památku za uplynulý rok. Do tohoto klání se letos přidává i statutární město Brno s rekonstruovanou kaplí sv. Antonína Paduánského v Žabovřeskách. Radní dnes souhlasili s podáním přihlášky.

Nápady na zlepšení města je opět možné přihlásit do Dáme na vás

Víte o něčem, co by prospělo vaší ulici? Vaší čtvrti? Chybí tam nějaká služba? Projekty, které by pozvedly život v Brně o úroveň výš a na které by vám stačilo 5 milionů korun, lze ode dneška až do 15. května přihlašovat do letošního (už sedmého) ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás.

I v letošním roce se mohou Brňané těšit na sportovní a zábavní akce pod taktovkou městské společnosti STAREZ-SPORT

Společnost STAREZ-SPORT každoročně pro město Brno pořádá řadu akcí a projektů. Na dnešním zasedání radní projednali změny pro letošní rok. Některé akce se dočkají větší podpory nebo se upraví jejich organizace.