Radní schválili vypracování projektové dokumentace cyklostezky úspěšné v Dáme na vás - Tiskový servis

Radní schválili vypracování projektové dokumentace cyklostezky úspěšné v Dáme na vás

  • 10. března 2021
  • 2 minuty čtení

Radní dnes na svém zasedání vybrali zhotovitele a schválili smlouvy o dílo, konkrétně na vypracování projektové dokumentace cyklostezky Slatina–Líšeň. Tu vypracuje společnost F-PROJEKT – DOPRAVNÍ STAVBY, s. r. o.

Projekt, který v participativním rozpočtu Dáme na vás získal podporu veřejnosti, má za cíl zpříjemnit cestování na kole. Dojde u něj k vypracování projektové dokumentace v rozsahu pro územní řízení.
Jedná o cyklostezku Slatina–Líšeň. Počátek trasy bude na křižovatce ulic Hviezdoslavova a Mikulčická. Odtud povede stezka k ulici Ostravská, kde bude vybudována nová lávka. Přesné umístění bude projednáno v průběhu prací před odsouhlasením projektu.

Od lávky povede nejkratší trasou k cyklotrase zanesené v ÚPD města Brna a po ní k ulici Holzova. Zde bude v souladu se záměrem Odboru dopravy MMB na rozšíření této komunikace na 2+2 pruhy a cyklostezku vybudován podchod pro pěší i cyklisty. Před vjezdem do zástavby při ul. Holzova odbočí cyklostezka doprava a v trase polní cesty povede k vysílači. Zde odbočí doleva a opět v trase polní cesty kolem zástavby ul. Letecké až k fotbalovému hřišti. Odtud bude pokračovat po ulici Horákovské, která by měla být šířkově upravena pro provoz cyklistů a vozidel, až ke křížení s ul. Ondráčkovou. Za křížením, po přemostění potoka, trasa skončí.

„U této veřejné zakázky malého rozsahu na projektovou dokumentaci pro územní rozhodnutí jsme posuzovali několik nabídek. Jako vítěznou jsme nakonec vybrali tu od společnosti F-PROJEKT – DOPRAVNÍ STAVBY, která činnost vykoná za 1,016 milionu včetně DPH,“ uvedl náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czDalší články z rubriky