Přeskočit na obsah

Radní schválili vypracování projektové dokumentace cyklostezky úspěšné v Dáme na vás

10. března 2021
Radní dnes na svém zasedání vybrali zhotovitele a schválili smlouvy o dílo, konkrétně na vypracování projektové dokumentace cyklostezky Slatina–Líšeň. Tu vypracuje společnost F-PROJEKT – DOPRAVNÍ STAVBY, s. r. o.

Projekt, který v participativním rozpočtu Dáme na vás získal podporu veřejnosti, má za cíl zpříjemnit cestování na kole. Dojde u něj k vypracování projektové dokumentace v rozsahu pro územní řízení.
Jedná o cyklostezku Slatina–Líšeň. Počátek trasy bude na křižovatce ulic Hviezdoslavova a Mikulčická. Odtud povede stezka k ulici Ostravská, kde bude vybudována nová lávka. Přesné umístění bude projednáno v průběhu prací před odsouhlasením projektu.

Od lávky povede nejkratší trasou k cyklotrase zanesené v ÚPD města Brna a po ní k ulici Holzova. Zde bude v souladu se záměrem Odboru dopravy MMB na rozšíření této komunikace na 2+2 pruhy a cyklostezku vybudován podchod pro pěší i cyklisty. Před vjezdem do zástavby při ul. Holzova odbočí cyklostezka doprava a v trase polní cesty povede k vysílači. Zde odbočí doleva a opět v trase polní cesty kolem zástavby ul. Letecké až k fotbalovému hřišti. Odtud bude pokračovat po ulici Horákovské, která by měla být šířkově upravena pro provoz cyklistů a vozidel, až ke křížení s ul. Ondráčkovou. Za křížením, po přemostění potoka, trasa skončí.

„U této veřejné zakázky malého rozsahu na projektovou dokumentaci pro územní rozhodnutí jsme posuzovali několik nabídek. Jako vítěznou jsme nakonec vybrali tu od společnosti F-PROJEKT – DOPRAVNÍ STAVBY, která činnost vykoná za 1,016 milionu včetně DPH,“ uvedl náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.