Přeskočit na obsah

Radní schválili vypracování projektové dokumentace cyklostezky k přehradě

17. března 2021

Radní dnes na svém zasedání vybrali zhotovitele a schválili smlouvy o dílo, konkrétně na vypracování projektové dokumentace cyklostezky Letenská lávka – Přístavní, Bytrc. Jedná se o jeden z vítězných projektů participativního rozpočtu Dáme na vás. Dokumentaci vypracuje společnost F-PROJEKT – DOPRAVNÍ STAVBY, s. r. o.

Projekt, který v participativním rozpočtu Dáme na vás získal podporu veřejnosti, má za cíl zpříjemnit cestování na kole, a to v okolí přehrady. V rámci vítězného projektu dojde k vypracování projektové dokumentace v rozsahu pro územní řízení.

Dnešní schválená dokumentace se týká cyklostezky, která vychází z projektu Pohodlný cyklopříjezd k přehradě.
„Počátek trasy je plánován u Letenské lávky, poté podél pravého břehu Svratky. Stezka bude dále pokračovat podjezdem pod silničním a tramvajovým mostem až k fotbalovému hřišti, před kterým odbočí podél tramvajové trati k ulici Přístavní. Tam trasa skončí,“ přiblížil náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

„Cyklisté jsou součástí dopravy ve městě Brně a naším cílem je zajistit jim komfortní možnosti jízdy. Jsem rád, že se tak velmi brzy stane i u oblíbeného cíle Brňanů – přehrady. Je více než jasné, že cyklodoprava je stále oblíbenějším způsobem pohybu po městě, ať už při pravidelném dojíždění do práce, nebo jako volnočasová aktivita. Svědčí o tom také zájem veřejnosti o vybudování nových cyklotras, k čemuž využívají například nástroj participativního rozpočtu Dáme na vás,“ vysvětlil radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Vypracování projektové dokumentace pro územní řízení vyjde u tohoto projektu na 605 tisíc s DPH a vypracuje ji F-PROJEKT – DOPRAVNÍ STAVBY, s. r. o.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.