Přeskočit na obsah

Radní schválili smlouvy u projektů participativního rozpočtu Dáme na vás

16. března 2022

Další dva vítězné projekty participativního rozpočtu Dáme na vás se blíží k úspěšnému realizování. Radní dnes schválili smlouvu k veřejné zakázce na stavební práce pumptracku a parkouru v Medlánkách. Zároveň schválili dodatek smlouvy s Ligou proti rakovině, která má na starost projekt NEBÝT NA TO SAMA – Ženy v onko-léčbě. Tento dodatek prodlouží poskytování jejich služeb.

Jedna z dnes schválených smluv se týká projektu Pumptrack a parkour v Medlánkách, který získal podporu veřejnosti v roce 2019. V loňském roce bylo vydáno stavební povolení a radní dnes učinili další krok – vybrali zhotovitele stavby a schválili smlouvu, která s ním bude následně uzavřena.

„Na realizaci stavebních prací jsme vybrali společnost BauSystem CZ, s. r. o., která splnila požadované náležitosti. Vybudování pumptracku a parkouru v Medlánkách vyjde na 3,5 milionu korun včetně DPH,“ uvedla primátorka Markéta Vaňková.

Dalším tématem, kterým se dnes radní na svém zasedání zabývali, byl i další projekt participativního rozpočtu Dáme na vás, a to NEBÝT NA TO SAMA – Ženy v onko-léčbě. Došlo tak ke schválení dodatku ke smlouvě.

„V tomto vítězném projektu z roku 2020 dáváme šanci ženám, onkologickým pacientkám na aktivní život v průběhu léčby. Tato nemoc obrátí člověku život naruby a lidé potřebují podporu v mnoho oblastech. Léčeným pacientkám tento projekt pomůže s hlídáním dětí, poskytne odborná poradenství související s péčí o pokožku po ozařování a následnou péčí o vlasy po chemoterapiích či výživové poradenství. Z důvodu pandemie covid-19 došlo v tomto projektu k potřebě prodloužení lhůty pro plnění a také navýšení financí pro realizaci,“ vysvětlil náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Smlouva se tak prodloužila z původních 12 měsíců na 14 a cena projektu se zvýšila o 10 % z 2,15 milionu na 2,365 milionů.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.