Přeskočit na obsah

Radní schválili smlouvy u projektů participativního rozpočtu Dáme na vás

16. března 2022
Další dva vítězné projekty participativního rozpočtu Dáme na vás se blíží k úspěšnému realizování. Radní dnes schválili smlouvu k veřejné zakázce na stavební práce pumptracku a parkouru v Medlánkách. Zároveň schválili dodatek smlouvy s Ligou proti rakovině, která má na starost projekt NEBÝT NA TO SAMA – Ženy v onko-léčbě. Tento dodatek prodlouží poskytování jejich služeb.

Jedna z dnes schválených smluv se týká projektu Pumptrack a parkour v Medlánkách, který získal podporu veřejnosti v roce 2019. V loňském roce bylo vydáno stavební povolení a radní dnes učinili další krok – vybrali zhotovitele stavby a schválili smlouvu, která s ním bude následně uzavřena.

„Na realizaci stavebních prací jsme vybrali společnost BauSystem CZ, s. r. o., která splnila požadované náležitosti. Vybudování pumptracku a parkouru v Medlánkách vyjde na 3,5 milionu korun včetně DPH,“ uvedla primátorka Markéta Vaňková.

Dalším tématem, kterým se dnes radní na svém zasedání zabývali, byl i další projekt participativního rozpočtu Dáme na vás, a to NEBÝT NA TO SAMA – Ženy v onko-léčbě. Došlo tak ke schválení dodatku ke smlouvě.

„V tomto vítězném projektu z roku 2020 dáváme šanci ženám, onkologickým pacientkám na aktivní život v průběhu léčby. Tato nemoc obrátí člověku život naruby a lidé potřebují podporu v mnoho oblastech. Léčeným pacientkám tento projekt pomůže s hlídáním dětí, poskytne odborná poradenství související s péčí o pokožku po ozařování a následnou péčí o vlasy po chemoterapiích či výživové poradenství. Z důvodu pandemie covid-19 došlo v tomto projektu k potřebě prodloužení lhůty pro plnění a také navýšení financí pro realizaci,“ vysvětlil náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Smlouva se tak prodloužila z původních 12 měsíců na 14 a cena projektu se zvýšila o 10 % z 2,15 milionu na 2,365 milionů.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.