Přeskočit na obsah

Radní schválili smlouvu s Jihomoravským krajem na dotaci na Janáčkovo kulturní centrum

27. října 2021

25 milionů korun. Takovou dotaci z rozpočtu Jihomoravského kraje na letošní rok získá město Brno na část projektové dokumentace – dokumentace pro provedení stavby. Radní dnes schválili smlouvu o jejím poskytnutí.

„Už za pár měsíců zahájíme připravovanou dostavbu koncertního sálu Janáčkova kulturního centra, a je proto potřeba načerpat dohodnuté finance od partnerů. Od října roku 2016 má statutární město Brno, Ministerstvo kultury a Jihomoravský kraj uzavřeno memorandum o spolupráci při přípravě a realizaci projektu Janáčkova kulturního centra. Účelem memoranda je zajištění financí na II. etapu stavby, která spočívá ve výstavbě nadzemní části objektu, kde se nachází samotný koncertní sál. Na základě této dohody jsme proto dnes schválili smlouvu s Jihomoravským krajem, který letos přispěje částkou 25 milionů korun,“ vysvětlil náměstek Tomáš Koláčný. 

Investiční náklady se předpokládají ve výši cca 1.997.000.000 Kč vč. DPH. Smluvní strany se finančně podílí na financování projektu následovně:• Ministerstvo kultury – 600.000.000 Kč• Jihomoravský kraj – 100.000.000 Kč• Statutární město Brno – 947.000.000 Kč

• Brněnské komunikace a. s. – 350.000.000 Kč

V listopadu 2020 byl uzavřen Dodatek č. 1 se zhotovitelem Dokumentace pro stavební povolení a dokumentace pro provedení stavby. Dokumentace pro provedení stavby byla rozšířena o technologické centrum, další parkovací místa v podzemí, podzemní propojení s budovou Besedního domu a jeho úpravy.

Současně byla zpracována žádost o čerpání finanční spoluúčasti ministerstva kultury České republiky, která byla následně odevzdána.

Uvedená dotace z rozpočtu Jihomoravského kraje bude použita na úhradu další části projektové dokumentace, a to dokumentace pro provedení stavby včetně zaktualizovaných změn investičního záměru. „Dotace z rozpočtu Jihomoravského kraje pro rok 2021 ve výši 25 mil. Kč bude použita na úhradu části projektové dokumentace, a to dokumentace pro provedení stavby. Návrh smlouvy o poskytnutí dotace byl schválen Zastupitelstvem Jihomoravského kraje na 6. zasedání dne 23. září,“ dodal radní pro oblast kultury Marek Fišer. 

Mgr. Kateřina GardoňováTiskové středisko MMBtel.: +420 542 172 466mobil: +420 602 595 170e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.