Přeskočit na obsah

Radní schválili směnu pozemků, která umožní výstavbu na Kamenném vrchu i na Starém Brně

25. listopadu 2020
Získat od společnosti IMPERA city, s. r. o., pozemky na Kamenném vrchu v Novém Lískovci a moci tu začít s výstavbou převážně družstevních bytů a naopak předat této společnosti pozemky na Starém Brně, aby mohla realizovat svůj plán polyfunkčního domu. Takový je ve zkratce záměr směny, kterou schválili brněnští radní. Zabývat se jí budou ještě zastupitelé.

„Brno díky této směně nabyde pozemky jednak ve zmíněném Novém Lískovci, jednak přímo kolem křižovatky Pekařské a Anenské. Společnost IMPERA city je totiž vlastníkem některých pozemků, na kterých jsou například chodníky. Tím dojde k vypořádání majetkoprávních vztahů u této veřejně využívané infrastruktury,“ popsal radní pro oblast majetku Róbert Čuma.

IMPERA city díky navrhované směně scelí svoje pozemky na prostranství mezi ulicemi Anenská a Pekařská, jehož je už teď většinovým vlastníkem a na němž připravuje výstavbu polyfunkčního domu Rezidence Anenská brána.

„Pro výstavbu dostupného družstevního bydlení na Kamenném vrchu, v rámci níž město připravuje 350 bytů, je tahle směna naprosto zásadní. Jde totiž o poslední pozemky, které v lokalitě město potřebuje získat,“ dodal náměstek pro oblast bydlení Jiří Oliva.

Výstavba v novolískovecké lokalitě Kamenný vrch II (nad ulicí Petra Křivky) je rozdělená do dvou etap. Pro první etapu (350 bytů) se momentálně vybírá projektant. Náklady na 1. etapu se odhadují na 1,75 miliardy korun. Součástí investice je spolu s výstavbou bytových domů také realizace potřebné technické a dopravní infrastruktury, včetně parkových úprav.

Mgr. Radka Loukotová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Dáme na vás: v úterý se otevře nové sportoviště v Medlánkách

Nejenom obyvatelé Medlánek se mohou těšit na další zrekonstruované místo pro sportování v pěkném prostředí a dobře dostupné lokalitě.

Kultura zná svoje priority na roky 2023–2025. Druhý akční plán ještě musí schválit zastupitelé

Proces připomínkování a projednávání Akčního plánu Strategie kultury a kreativních odvětví města Brna na roky 2023–2025 dnes fakticky ukončila Rada města Brna, zbývá schválení zastupitelstvem.

Na prvňáčky bude v září ve třídách opět čekat dárkový balíček od Brna

Kvalitní pastelky, vodovky nebo sešit do školy, ale taky volnočasová hra Double, bonbony nebo tetovačka – to všechno udělá radost malým školákům a školačkám, kteří v září zahájí svou základoškolskou éru. Tisíce dárkových balíčků město spolu s Teplárnami rozdává už popáté. Radní dnes schválili firmu, která sety pro město připraví na míru.

Město stále ulehčuje spojení s vídeňským letištěm

Od prosince loňského roku město Brno zajišťuje přímé vlakové spojení s vídeňským letištěm. Pro větší pohodlí cestujících také od února nabízí zvýhodněné parkování na P+R v Líšni, ze kterého zájemce zdarma odveze vůz dopravního podniku na vlakové nádraží. Služba bude pokračovat i nadále.