Přeskočit na obsah

Radní schválili směnu pozemků, která umožní výstavbu na Kamenném vrchu i na Starém Brně

25. listopadu 2020

Získat od společnosti IMPERA city, s. r. o., pozemky na Kamenném vrchu v Novém Lískovci a moci tu začít s výstavbou převážně družstevních bytů a naopak předat této společnosti pozemky na Starém Brně, aby mohla realizovat svůj plán polyfunkčního domu. Takový je ve zkratce záměr směny, kterou schválili brněnští radní. Zabývat se jí budou ještě zastupitelé.

„Brno díky této směně nabyde pozemky jednak ve zmíněném Novém Lískovci, jednak přímo kolem křižovatky Pekařské a Anenské. Společnost IMPERA city je totiž vlastníkem některých pozemků, na kterých jsou například chodníky. Tím dojde k vypořádání majetkoprávních vztahů u této veřejně využívané infrastruktury,“ popsal radní pro oblast majetku Róbert Čuma.

IMPERA city díky navrhované směně scelí svoje pozemky na prostranství mezi ulicemi Anenská a Pekařská, jehož je už teď většinovým vlastníkem a na němž připravuje výstavbu polyfunkčního domu Rezidence Anenská brána.

„Pro výstavbu dostupného družstevního bydlení na Kamenném vrchu, v rámci níž město připravuje 350 bytů, je tahle směna naprosto zásadní. Jde totiž o poslední pozemky, které v lokalitě město potřebuje získat,“ dodal náměstek pro oblast bydlení Jiří Oliva.

Výstavba v novolískovecké lokalitě Kamenný vrch II (nad ulicí Petra Křivky) je rozdělená do dvou etap. Pro první etapu (350 bytů) se momentálně vybírá projektant. Náklady na 1. etapu se odhadují na 1,75 miliardy korun. Součástí investice je spolu s výstavbou bytových domů také realizace potřebné technické a dopravní infrastruktury, včetně parkových úprav.

Mgr. Radka Loukotová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.