Přeskočit na obsah

Radní schválili dotaci na IGNIS BRUNENSIS do roku 2027

04. května 2022
Ohňostroje budou. Radní dnes doporučili zastupitelům schválit dotaci společnosti SNIP & CO na organizaci projektu IGNIS BRUNENSIS ve výši 14,5 milionu korun. Jedná se o částku na roky 2024–2027. Kromě toho doporučili schválit také další 2 miliony na dronovou show.

„Festival IGNIS BRUNENSIS letos oslaví 25. výročí. Nejde jen o pořádání ohňostrojů na Brněnské přehradě či ve městě, ale také o řadu doprovodných akcí v centru, jako je například Den Policie ČR, Zábava pod hradbami, Dopravní nostalgie a další. Rozhodli jsme se proto tento festival podpořit na další 4 roky dotací ve výši 14,5 milionu korun,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Na příští rok se vztahuje dotace festivalu na období 2020–2023. Zastupitelé tak rozhodnou o podpoře akce na další 4 roky v celkové výši 14,5 milionu korun. V letech 2024, 2025 a 2026 by dotace činila 3,5 milionu ročně, 30. výročí festivalu v roce 2027 by bylo podpořeno 4milionovou částkou. 

Pokud bude dotace schválena, zavazuje se příjemce uspořádat v letech 2024–2026 čtyři soutěžní a jeden nesoutěžní ohňostroj ročně, při 30. výročí pak o jeden soutěžní ohňostroj navíc. 

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Nevyužité fotbalové hřiště v Bosonohách se díky participativnímu rozpočtu proměnilo ve „Sportovně-relaxační lesní zónu“

Ukázkami jízdy na pumptracku i závody pro děti a mládež ve čtvrtek slavnostně odstartuje novou kapitolu své existence někdejší fotbalové hřiště v bosonožském lese. Myšlenka jeho revitalizace uspěla v roce 2020 v participativním rozpočtu a o tři roky a tři miliony později je „Sportovně-relaxační lesní zóna“ připravená na návštěvníky a návštěvnice. 

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

AKTUALIZACE 3. 10. 13:45 Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ dnes odstartovala křtem galerijní tramvaje. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. ročníku Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.