Přeskočit na obsah

Radní schválili dotaci na IGNIS BRUNENSIS do roku 2027

04. května 2022

Ohňostroje budou. Radní dnes doporučili zastupitelům schválit dotaci společnosti SNIP & CO na organizaci projektu IGNIS BRUNENSIS ve výši 14,5 milionu korun. Jedná se o částku na roky 2024–2027. Kromě toho doporučili schválit také další 2 miliony na dronovou show.

„Festival IGNIS BRUNENSIS letos oslaví 25. výročí. Nejde jen o pořádání ohňostrojů na Brněnské přehradě či ve městě, ale také o řadu doprovodných akcí v centru, jako je například Den Policie ČR, Zábava pod hradbami, Dopravní nostalgie a další. Rozhodli jsme se proto tento festival podpořit na další 4 roky dotací ve výši 14,5 milionu korun,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Na příští rok se vztahuje dotace festivalu na období 2020–2023. Zastupitelé tak rozhodnou o podpoře akce na další 4 roky v celkové výši 14,5 milionu korun. V letech 2024, 2025 a 2026 by dotace činila 3,5 milionu ročně, 30. výročí festivalu v roce 2027 by bylo podpořeno 4milionovou částkou. 

Pokud bude dotace schválena, zavazuje se příjemce uspořádat v letech 2024–2026 čtyři soutěžní a jeden nesoutěžní ohňostroj ročně, při 30. výročí pak o jeden soutěžní ohňostroj navíc. 

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.