Přeskočit na obsah

Radní rozhodli, kdo postaví mateřskou školu v ulici Nad Dědinou

08. června 2022
Brněnští radní dnes vybrali zhotovitele stavebních prací na výstavbu nové mateřské školy o třech třídách při ulici Nad Dědinou v brněnské Bystrci. Ze sedmi nabídek vzešla jako nejvýhodnější společnost Vašstav, s. r. o., která práce odhadla na 76 005 587 korun bez DPH. Podle předpokladů zaberou práce zhruba 12 měsíců, hotovo by tak mohlo být v příštím roce.

„Na stavební práce projektu výstavby nové mateřské školy v Bystrci se sešlo celkem sedm nabídek. Jako nejvýhodnější vyhodnotila komise nabídku firmy Vašstav, s. r. o., která všechny potřebné činnosti udělá za 76 005 587 korun bez DPH,“ uvedla primátorka města Markéta Vaňková

Stavba mateřské školy potrvá rok, pracovat by se mělo v letech 2022–2023. „Veřejná zakázka zahrnuje novostavbu mateřské školy na volném prostranství mezi zástavbou. Vznikne objekt se třemi třídami a nezbytným provozním zázemím. Upraví se i přilehlá zahrada a budou doplněny pískoviště, hrací prvky a trasa pro koloběžky,“ přiblížil náměstek primátorky Petr Hladík.

Pro přístup i pro vjezd na pozemek jsou navrženy zpevněné plochy z místní komunikace. „Předpokládaná kapacita nové školky je 84 dětí. V lokalitě, kde školka vzniká, je podobné zařízení nutné. V Bystrci stále přibývají obyvatelé a kapacita stávajících mateřských škol má své limity,“ doplnil radní pro školství a sport Jaroslav Suchý.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.