Přeskočit na obsah

Radní rozhodli, kdo postaví mateřskou školu v ulici Nad Dědinou

08. června 2022

Brněnští radní dnes vybrali zhotovitele stavebních prací na výstavbu nové mateřské školy o třech třídách při ulici Nad Dědinou v brněnské Bystrci. Ze sedmi nabídek vzešla jako nejvýhodnější společnost Vašstav, s. r. o., která práce odhadla na 76 005 587 korun bez DPH. Podle předpokladů zaberou práce zhruba 12 měsíců, hotovo by tak mohlo být v příštím roce.

„Na stavební práce projektu výstavby nové mateřské školy v Bystrci se sešlo celkem sedm nabídek. Jako nejvýhodnější vyhodnotila komise nabídku firmy Vašstav, s. r. o., která všechny potřebné činnosti udělá za 76 005 587 korun bez DPH,“ uvedla primátorka města Markéta Vaňková

Stavba mateřské školy potrvá rok, pracovat by se mělo v letech 2022–2023. „Veřejná zakázka zahrnuje novostavbu mateřské školy na volném prostranství mezi zástavbou. Vznikne objekt se třemi třídami a nezbytným provozním zázemím. Upraví se i přilehlá zahrada a budou doplněny pískoviště, hrací prvky a trasa pro koloběžky,“ přiblížil náměstek primátorky Petr Hladík.

Pro přístup i pro vjezd na pozemek jsou navrženy zpevněné plochy z místní komunikace. „Předpokládaná kapacita nové školky je 84 dětí. V lokalitě, kde školka vzniká, je podobné zařízení nutné. V Bystrci stále přibývají obyvatelé a kapacita stávajících mateřských škol má své limity,“ doplnil radní pro školství a sport Jaroslav Suchý.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.