Přeskočit na obsah

Radní podpořili projekt Masarykovy univerzity na analýzu kyberbezpečnostních dat

03. května 2021

Brněnští radní dnes na své mimořádné schůzi schválili podporu projektu „Informační fúze kyberbezpečnostních dat s podporou umělé inteligence (CANARY)“ Masarykovy univerzity. Ta město Brno o podporu požádala.

Město podpoří projekt Masarykovy univerzity „Informační fúze kyberbezpečnostních dat s podporou umělé inteligence (CANARY)“ formou podpůrného dopisu, tzv. Letter od Support.

Projekt reaguje na potřebu bezpečnostních týmů kritické informační infrastruktury a významných informačních systémů analyzovat záplavu kyberbezpečnostních dat vznikajících v kontextu ochrany kyberprostoru ČR. Předmětem projektu je proto výzkum, vývoj a inovace v oblasti informační fúze s podporou umělé inteligence. Autonomní systémy fungují na principu rozhodování nad daty s vysokou přidanou hodnotou, přičemž kvalita takových dat je naprosto zásadní. Projekt se zabývá použitím prvků umělé inteligence pro redukci množství, dimenzionality a komplexity dat, jejich fúze a transformace do podoby vhodné k autonomnímu rozhodování. Součástí projektu budou demonstrátory vybraných autonomních metod pro včasné rozpoznání materializovaných hrozeb. Výstupy projektu budou mít podobu ucelené sady open-source nástrojů,“ shrnul podpořený projekt brněnský náměstek Tomáš Koláčný

Financování projektu by mělo být zajištěno prostřednictvím Ministerstva vnitra České republiky v rámci Programu Strategická podpora rozvoje bezpečnostního výzkumu České republiky v letech 2019–2025. 

Cílem tohoto programu je dosažení takové poznatkové, technologické a technické úrovně, která umožní České republice získat, osvojovat si, udržovat a rozvíjet specifické schopnosti potřebné pro zajištění bezpečnosti státu a jeho občanů. Program vytváří podmínky pro využití a rozvoj potenciálu akademického a veřejného výzkumného sektoru, které zajišťují synergickou a dlouhodobou výzkumnou podporu bezpečnostního systému ČR.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.