Přeskočit na obsah

Radní podpořili projekt Masarykovy univerzity na analýzu kyberbezpečnostních dat

03. května 2021
Brněnští radní dnes na své mimořádné schůzi schválili podporu projektu „Informační fúze kyberbezpečnostních dat s podporou umělé inteligence (CANARY)“ Masarykovy univerzity. Ta město Brno o podporu požádala.

Město podpoří projekt Masarykovy univerzity „Informační fúze kyberbezpečnostních dat s podporou umělé inteligence (CANARY)“ formou podpůrného dopisu, tzv. Letter od Support.

Projekt reaguje na potřebu bezpečnostních týmů kritické informační infrastruktury a významných informačních systémů analyzovat záplavu kyberbezpečnostních dat vznikajících v kontextu ochrany kyberprostoru ČR. Předmětem projektu je proto výzkum, vývoj a inovace v oblasti informační fúze s podporou umělé inteligence. Autonomní systémy fungují na principu rozhodování nad daty s vysokou přidanou hodnotou, přičemž kvalita takových dat je naprosto zásadní. Projekt se zabývá použitím prvků umělé inteligence pro redukci množství, dimenzionality a komplexity dat, jejich fúze a transformace do podoby vhodné k autonomnímu rozhodování. Součástí projektu budou demonstrátory vybraných autonomních metod pro včasné rozpoznání materializovaných hrozeb. Výstupy projektu budou mít podobu ucelené sady open-source nástrojů,“ shrnul podpořený projekt brněnský náměstek Tomáš Koláčný

Financování projektu by mělo být zajištěno prostřednictvím Ministerstva vnitra České republiky v rámci Programu Strategická podpora rozvoje bezpečnostního výzkumu České republiky v letech 2019–2025. 

Cílem tohoto programu je dosažení takové poznatkové, technologické a technické úrovně, která umožní České republice získat, osvojovat si, udržovat a rozvíjet specifické schopnosti potřebné pro zajištění bezpečnosti státu a jeho občanů. Program vytváří podmínky pro využití a rozvoj potenciálu akademického a veřejného výzkumného sektoru, které zajišťují synergickou a dlouhodobou výzkumnou podporu bezpečnostního systému ČR.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.