Přeskočit na obsah

Radní podpořili projekt Masarykovy univerzity na analýzu kyberbezpečnostních dat

03. května 2021
Brněnští radní dnes na své mimořádné schůzi schválili podporu projektu „Informační fúze kyberbezpečnostních dat s podporou umělé inteligence (CANARY)“ Masarykovy univerzity. Ta město Brno o podporu požádala.

Město podpoří projekt Masarykovy univerzity „Informační fúze kyberbezpečnostních dat s podporou umělé inteligence (CANARY)“ formou podpůrného dopisu, tzv. Letter od Support.

Projekt reaguje na potřebu bezpečnostních týmů kritické informační infrastruktury a významných informačních systémů analyzovat záplavu kyberbezpečnostních dat vznikajících v kontextu ochrany kyberprostoru ČR. Předmětem projektu je proto výzkum, vývoj a inovace v oblasti informační fúze s podporou umělé inteligence. Autonomní systémy fungují na principu rozhodování nad daty s vysokou přidanou hodnotou, přičemž kvalita takových dat je naprosto zásadní. Projekt se zabývá použitím prvků umělé inteligence pro redukci množství, dimenzionality a komplexity dat, jejich fúze a transformace do podoby vhodné k autonomnímu rozhodování. Součástí projektu budou demonstrátory vybraných autonomních metod pro včasné rozpoznání materializovaných hrozeb. Výstupy projektu budou mít podobu ucelené sady open-source nástrojů,“ shrnul podpořený projekt brněnský náměstek Tomáš Koláčný

Financování projektu by mělo být zajištěno prostřednictvím Ministerstva vnitra České republiky v rámci Programu Strategická podpora rozvoje bezpečnostního výzkumu České republiky v letech 2019–2025. 

Cílem tohoto programu je dosažení takové poznatkové, technologické a technické úrovně, která umožní České republice získat, osvojovat si, udržovat a rozvíjet specifické schopnosti potřebné pro zajištění bezpečnosti státu a jeho občanů. Program vytváří podmínky pro využití a rozvoj potenciálu akademického a veřejného výzkumného sektoru, které zajišťují synergickou a dlouhodobou výzkumnou podporu bezpečnostního systému ČR.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.