Přeskočit na obsah

Radní podpořili projekt Internetové encyklopedie dějin Brna

25. listopadu 2020
Téměř dvacetiletou existencí se může chlubit Internetová encyklopedie dějin Brna, která je společným projektem Muzea města Brna, Masarykovy univerzity a města. Radní dnes doporučili zastupitelstvu podpořit její další fungování v letošním a příštím roce celkovou částkou 200 tisíc korun.

„Internetovou encyklopedii dějin Brna považuji za unikátní projekt. Od roku 2004, kdy byla spuštěna pro veřejnost, se autorskému kolektivu podařilo shromáždit přes 72 tisíc samostatných hesel a přes 20 tisíc fotografií z historie i současnosti. Lidé zde najdou odpovědi na mnoho otázek o Brně minulém i dnešním a o její oblibě svědčí také počet fanoušků a jejich reakce na sociálních sítích,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Radní doporučili zastupitelstvu podpořit projekt Internetové encyklopedie města Brna, potažmo Muzeum města Brna, částkou 200 tisíc korun.

„Peníze budou využity na pokrytí nákladů spojených s projektem encyklopedie v letech 2020 a 2021. Konkrétně dojde ke zlepšení technického vybavení organizace a z části financí se podpoří dobrovolníci, kteří zpracovávají encyklopedická hesla a digitalizují historické mapy Brna,“ vysvětlil náměstek brněnské primátorky Tomáš Koláčný.

Encyklopedie je díky univerzální struktuře obecně platným modulem, který lze aplikovat v libovolném městském prostředí, jak dokládají sesterské projekty pro Hodonín, Jihlavu, Uherské Hradiště, Plzeň a Ostravu.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.