Přeskočit na obsah

Radní podpořili konkurenceschopnost firem v regionu

25. září 2019
Radní doporučili Zastupitelstvu města Brna schválit poskytnutí individuální dotace Regionální hospodářské komoře Brno na projekt Centra mezinárodního obchodu na období 2020–2021. Ten podporuje rozvoj exportu a zahraniční obchodní spolupráce a město na něj poskytuje dotaci od roku 2017.

„Projekt Centra mezinárodního obchodu nejen podporuje malé a střední podniky, které často čelí nedostatku  provozního kapitálu k financování vývozu, nemají dostatečně kvalifikovaný personál, chybí jim informace o  podnikatelských možnostech v zahraničí či analýzy těchto trhů a obtížně získávají spolehlivé zahraniční zastoupení, ale také přispívá ke zvýšení konkurenceschopnosti firem v Jihomoravském kraji,“ popsal druhý náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Centrum mezinárodního obchodu nabízí malým a středním podnikům služby informačního, asistenčního, vzdělávacího, konzultačního a prezentačního charakteru. Kromě těchto aktivit zajišťuje projekt pro podnikatele také obchodní mise do zahraničí za účasti zástupců města Brna. Od roku 2017 se uskutečnilo 7 takových misí do Německa (Mnichov, Stuttgart), Norska (Stavanger), Francie (Bordeaux), Srbska (Kragujevac), Rumunska (Ploješť) a Ruska (Jaroslavská oblast). V letošním roce je v plánu obchodní mise do ukrajinského Charkova a italského Milána. Doposud se těchto cest zúčastnilo 65 firem, 2 jihomoravské klastry a 2 univerzity (Mendelova univerzita v Brně a Vysoké učení technické v Brně).

Nově je projekt navržen na dva roky v rozmezí 2020–2021. Důvodem je možnost delšího strategického plánování. Při schválení projektu zastupiteli bude udělena dotace ve výši 2 milionů korun.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 466
mob.: +420 602 595 170
e-mail: gardonova.katerina@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.