Přeskočit na obsah

Radní podpořili dobrovolnické centrum výroby ochranných pomůcek

13. května 2020
Padesátitisícovou částkou podpořili brněnští radní projekt pomoc.industra.space. Díky finanční dotaci se zajistila vyšší kapacita výroby a také distribuce ochranných pomůcek včetně koordinace dobrovolnických platforem v rámci opatření v boji s koronavirem.

„V posledních týdnech bylo půldruhého tisíce metrů čtverečních provozu Industry proměněno na dobrovolnické výrobní a logistické centrum pomoci, které poskytuje pomoc zaměstnancům první linie a všem potřebným. Lidé v tomto centru vyrábí a distribuují celoobličejové ochranné štíty a jejich komponenty, textilní roušky a další ochranné pomůcky, zakladače šikmého proužku i filtry z nanovláken,“ přiblížil současné dění náměstek Tomáš Koláčný.

Podařilo se tak zajistit prostor pro fungování a zároveň pro sběr a distribuci iniciativy sijemerousky.cz. Díky projektu byli také koordinování dobrovolní 3D tiskaři. Dále byla poskytnuta technická a výrobní pomoc dalším dobrovolnickým skupinám. Díky všem těmto dobrovolným činnostem se rozšířily ochranné pomůcky nejen mezi veřejnost, ale také pro zaměstnance v tzv. první linii.

Finanční pomoc ve výši 50 tisíc je poskytnuta Vaizard, z. ú., která na realizaci projektu pomoc.industra.space spolupracuje s iniciativou sijemerousky.cz a společností TRILAB.    

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 466
mob.: +420 602 595 170
e-mail: gardonova.katerina@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.