Přeskočit na obsah

Radní podpořili dobrovolnické centrum výroby ochranných pomůcek

13. května 2020

Padesátitisícovou částkou podpořili brněnští radní projekt pomoc.industra.space. Díky finanční dotaci se zajistila vyšší kapacita výroby a také distribuce ochranných pomůcek včetně koordinace dobrovolnických platforem v rámci opatření v boji s koronavirem.

„V posledních týdnech bylo půldruhého tisíce metrů čtverečních provozu Industry proměněno na dobrovolnické výrobní a logistické centrum pomoci, které poskytuje pomoc zaměstnancům první linie a všem potřebným. Lidé v tomto centru vyrábí a distribuují celoobličejové ochranné štíty a jejich komponenty, textilní roušky a další ochranné pomůcky, zakladače šikmého proužku i filtry z nanovláken,“ přiblížil současné dění náměstek Tomáš Koláčný.

Podařilo se tak zajistit prostor pro fungování a zároveň pro sběr a distribuci iniciativy sijemerousky.cz. Díky projektu byli také koordinování dobrovolní 3D tiskaři. Dále byla poskytnuta technická a výrobní pomoc dalším dobrovolnickým skupinám. Díky všem těmto dobrovolným činnostem se rozšířily ochranné pomůcky nejen mezi veřejnost, ale také pro zaměstnance v tzv. první linii.

Finanční pomoc ve výši 50 tisíc je poskytnuta Vaizard, z. ú., která na realizaci projektu pomoc.industra.space spolupracuje s iniciativou sijemerousky.cz a společností TRILAB.    

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 466
mob.: +420 602 595 170
e-mail: gardonova.katerina@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.