Přeskočit na obsah

Radní jmenovali porotu urbanisticko-architektonické soutěže o návrh nové ZŠ na Botanické

31. srpna 2022

Vedení města Brna by rádo posílilo kapacity základního školství v centru, konkrétně výstavbou nové školy na Botanické. Její podoba by měla vzejít z urbanisticko-architektonické soutěže, kterou připravuje Kancelář architekta města Brna. Dnes byla Radou města Brna jmenována soutěžní porota.

„Vnímáme, že je v centru města poptávka po základním vzdělání vyšší než nabídka. Z tohoto důvodu máme v plánu na Botanické postavit novou základní školu. V každém ročníku by byly dvě třídy, z nichž by jedna byla se sportovním a druhá s všeobecným zaměřením. Aby zde vznikla opravdu kvalitní stavba, vypíšeme urbanisticko-architektonickou soutěž. Dnes jsme jmenovali její porotu, která je složená ze zástupců města, městské části, KAM, Tělocvičné jednoty Sokol Brno I a především odborníků,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková

S vypracováním investičního záměru na školu s 18 kmenovými třídami a kapacitou maximálně 540 žáků souhlasila Rada města Brna letos v únoru. Následně začala Kancelář architekta města Brna připravovat soutěž na návrh podoby nové školy. Jmenování poroty je jedním z dalších kroků vedoucích k vypsání soutěže. 

„Soutěž bude řešit nejen novou základní školu, ale i celé veřejné prostranství před Nejvyšším soudem. Porota bude mít 12 členů a bude složena ze závislé a nezávislé části. Závislá část poroty bude mít tři řádné členy a 3 náhradníky.  V nezávislé části poroty zasednou čtyři řádní členové, náhradníci budou dva. Všichni členové nezávislé části poroty jsou odborníci, jeden z nich se také stane předsedou poroty. Předpokládáme, že samotná soutěž bude vypsána v říjnu letošního roku,“ doplnil Filip Chvátal, radní pro územní plánování a rozvoj.

Závislá část poroty:
1. RNDr. Filip Chvátal, Ph.D. (zástupce města Brna);
2. Mgr. Monika Lukášová Spilková, Ph.D. (zástupce města Brna);
3. prof. Ing. arch. Michal Sedláček (ředitel Kanceláře architekta města Brna);
4. Mgr. Jaroslav Suchý (zástupce města Brna), jako náhradník;
5. Ing. arch. Vojtěch Mencl (starosta městské části Brno-střed), jako náhradník;
6. Ing. Martin Vlk (starosta Tělocvičné jednoty Sokol Brno I.), jako náhradník.

Nezávislá část poroty:
1. Ing. arch. Zdeňka Vydrová (Brno);
2. Ing. arch. Adam Halíř (Praha);
3. Ing. arch. Tomáš Dvořák (Brno);
4. Ing. arch. Ondřej Píhrt (Praha);
5. Ing. arch. Vítězslav Nový (Brno), jako náhradník;
6. Ing. arch. Karel Adamec (Karlovy Vary), jako náhradník.

 

 

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz  

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.