Přeskočit na obsah

Radní jmenovali nového ředitele Nemocnice Milosrdných bratří

30. října 2019

Novým ředitelem Nemocnice Milosrdných bratří se stal Pavel Piler. Toho dnes do funkce jmenovali brněnští radní, a to na základě rozhodnutí výběrové komise.

Výběrové řízení vyhlásila Rada města Brna na konci května letošního roku. Přihlásili se do něj tři uchazeči. Na základě výsledků pohovorů, psychologického vyšetření a písemné práce komise vybrala vítěze. „Jsem velmi ráda, že se výběrového řízení na ředitele Nemocnice Milosrdných bratří zúčastnili kvalitní kandidáti. Komise vybrala toho nejlepšího, Pavla Pilera, a já se těším na spolupráci. Zároveň bych chtěla poděkovat za léta oddané práce odstupujícímu řediteli nemocnice Josefu Drbalovi,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Radní Pavla Pilera jmenovali do funkce od 1. ledna 2020. „Vizí města Brna je intenzivní spolupráce mezi jeho dvěma zřizovanými nemocnicemi, tj. Úrazovou nemocnicí a Nemocnicí Milosrdných bratří. Jako jeden z prvních cílů nového ředitele považuji zvýšení kvality a dostupnosti zdravotní péče v Nemocnici Milosrdných bratří,“ dodal 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Pavel Piler vystudoval Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity, a to obor dětské lékařství. Dříve pracoval v dačické nemocnici nebo v Dětské nemocnici v Brně. Od roku 2011 do roku 2017 byl ředitelem výzkumného týmu CARDIO 7 v Mezinárodním centru klinického výzkumu ve Fakultní nemocnici u sv. Anny (FNUSA-ICRC). Od roku 1998 až dosud působil jako vedoucí lékař v Centru kardiovaskulární a transplantační chirurgie Brno. 


Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz 
Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.