Přeskočit na obsah

Radní jmenovali nového ředitele Nemocnice Milosrdných bratří

30. října 2019
Novým ředitelem Nemocnice Milosrdných bratří se stal Pavel Piler. Toho dnes do funkce jmenovali brněnští radní, a to na základě rozhodnutí výběrové komise.

Výběrové řízení vyhlásila Rada města Brna na konci května letošního roku. Přihlásili se do něj tři uchazeči. Na základě výsledků pohovorů, psychologického vyšetření a písemné práce komise vybrala vítěze. „Jsem velmi ráda, že se výběrového řízení na ředitele Nemocnice Milosrdných bratří zúčastnili kvalitní kandidáti. Komise vybrala toho nejlepšího, Pavla Pilera, a já se těším na spolupráci. Zároveň bych chtěla poděkovat za léta oddané práce odstupujícímu řediteli nemocnice Josefu Drbalovi,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Radní Pavla Pilera jmenovali do funkce od 1. ledna 2020. „Vizí města Brna je intenzivní spolupráce mezi jeho dvěma zřizovanými nemocnicemi, tj. Úrazovou nemocnicí a Nemocnicí Milosrdných bratří. Jako jeden z prvních cílů nového ředitele považuji zvýšení kvality a dostupnosti zdravotní péče v Nemocnici Milosrdných bratří,“ dodal 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Pavel Piler vystudoval Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity, a to obor dětské lékařství. Dříve pracoval v dačické nemocnici nebo v Dětské nemocnici v Brně. Od roku 2011 do roku 2017 byl ředitelem výzkumného týmu CARDIO 7 v Mezinárodním centru klinického výzkumu ve Fakultní nemocnici u sv. Anny (FNUSA-ICRC). Od roku 1998 až dosud působil jako vedoucí lékař v Centru kardiovaskulární a transplantační chirurgie Brno. 


Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz 
Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.