Přeskočit na obsah

Radní finančně podpořili konání Festivalu Mendel 2021

10. února 2021

Na rok 2022 jsou naplánovány velkolepé oslavy 200. výročí narození Gregora Johanna Mendela. Tuto osobnost si ale veřejnost připomene také v letošním roce, kdy se uskuteční tradiční Festival Mendel 2021. Radní dnes doporučili zastupitelům schválit individuální dotaci ve výši 800 tisíc korun.

Festival Mendel je každoroční brněnská akce, jejímž účelem je připomenutí osobnosti Gregora Johanna Mendela. Letošní ročník je předběžně naplánovaný v termínu 23.–25. července.

„Gregor Johann Mendel pro svět objevil zákony dědičnosti, čímž dal základ genetice, tedy oboru, který ve 21. století zažívá rozmach. Festival Mendel se snaží dodat osobnosti brněnského opata a vědce úctu, propagovat a ukázat jeho myšlenky a ve spolupráci s příspěvkovými organizacemi města Brna a univerzitami veřejnosti prezentovat jeho dílo,“ vyzdvihla důležitost Mendelovy osobnosti primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Radní, jejichž rozhodnutí musí ještě schválit zastupitelé, doporučili podpořit spolupořadatele festivalu Společně, o. p. s., částkou 800 tisíc korun. Peníze budou využity na uhrazení organizačně-technických nákladů, jako například pronájem, propagační materiály, zajištění programu pro rodiny s dětmi a podobně.

„I v letošním roce se počítá s tím, že se Festival Mendel uskuteční v zahradě opatství na Mendlově náměstí. Kromě koncertů populární i vážné hudby s duchovní tematikou či prohlídek Augustiniánského opatství je potřeba posílit odbornou část festivalu, a to především s ohledem na blížící se 200. výročí Mendlova narození a dlouhodobou snahu města v popularizaci vědy a výzkumu,“ uvedl náměstek brněnské primátorky Tomáš Koláčný.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.