Přeskočit na obsah

Radní doporučují podpořit volnočasové aktivity dětí a mládeže více než 12 miliony korun

03. března 2021
Na svém březnovém zasedání budou zastupitelé rozhodovat o udělení dotací v oblasti volnočasových aktivit dětí. Radní doporučují podpořit celkem 374 projektů, a to částkou 12,170 milionu korun.

„Kvalitně strávený volný čas je nezbytný pro správný vývoj dětí. O to víc si toho všímáme nyní, když jsou naše životy omezeny protiepidemickými opatřeními. Doufám, že se brzy dočkáme zlepšení situace, kdy se budou moci děti a mládež vrátit ke svým kroužkům a zálibám. Jako každý rok město podpoří zájmová centra, skautská střediska, tábornické spolky a další organizátory volnočasových aktivit, aby mohli v letošním roce dále pokračovat ve své činnosti,“ uvedla primátorka Markéta Vaňková.

Kromě projektů organizací z oblasti kultury, sportu, ochrany přírody, vědy a techniky podpoří magistrát například i křesťanské spolky. „Pomoc směřuje také organizacím pracujícím se zdravotně či sociálně znevýhodněnou mládeží, mateřským centrům nebo lesním školkám. Rada města Brna dnes doporučila rozdělit 12,170 milionu korun mezi 254 právnických a fyzických osob, které zajišťují nebo organizují zájmové kroužky a další aktivity,“ přiblížil 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Spolky Junák a Pionýr podaly prostřednictvím svých regionálních rad projekty celoměstského rozsahu, další žádosti vyplnily jednotlivá junácká střediska nebo pionýrské skupiny. Například Česká tábornická unie zaslala magistrátu dvě souhrnné žádosti dle požadavků svých brněnských klubů a osad a dále žádost na projekt Dětské dny uprostřed Evropy, který plánuje uspořádat společně s městem Brnem.

Finální slovo budou mít zastupitelé, kteří budou o poskytnutí dotací rozhodovat na svém březnovém zasedání.

Bc. Filip Poňuchálek
tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz Nejnovější tiskové zprávy

Kultura zná svoje priority na roky 2023–2025. Druhý akční plán ještě musí schválit zastupitelé

Proces připomínkování a projednávání Akčního plánu Strategie kultury a kreativních odvětví města Brna na roky 2023–2025 dnes fakticky ukončila Rada města Brna, zbývá schválení zastupitelstvem.

Na prvňáčky bude v září ve třídách opět čekat dárkový balíček od Brna

Kvalitní pastelky, vodovky nebo sešit do školy, ale taky volnočasová hra Double, bonbony nebo tetovačka – to všechno udělá radost malým školákům a školačkám, kteří v září zahájí svou základoškolskou éru. Tisíce dárkových balíčků město spolu s Teplárnami rozdává už popáté. Radní dnes schválili firmu, která sety pro město připraví na míru.

Město stále ulehčuje spojení s vídeňským letištěm

Od prosince loňského roku město Brno zajišťuje přímé vlakové spojení s vídeňským letištěm. Pro větší pohodlí cestujících také od února nabízí zvýhodněné parkování na P+R v Líšni, ze kterého zájemce zdarma odveze vůz dopravního podniku na vlakové nádraží. Služba bude pokračovat i nadále.

V srpnu se rezidentní parkování rozšíří do oblasti Lerchova a části Viniční

Brněnští radní dnes vydali nařízení, kterým se mění vymezení ulic, v nichž platí rezidentní parkování. Díky tomu budou modré zóny fungovat od 14. srpna 2023 v oblasti 1-17 Lerchova a v části 5-07 Viniční. V obou nově přidaných částech města bude platit návštěvnická zóna C s regulací ve všední dny mezi 17. a 6. hodinou. Rezidenti a abonenti se řídí stejnými pravidly jako všude jinde.