Přeskočit na obsah

Radní doporučují podpořit volnočasové aktivity dětí a mládeže více než 12 miliony korun

03. března 2021

Na svém březnovém zasedání budou zastupitelé rozhodovat o udělení dotací v oblasti volnočasových aktivit dětí. Radní doporučují podpořit celkem 374 projektů, a to částkou 12,170 milionu korun.

„Kvalitně strávený volný čas je nezbytný pro správný vývoj dětí. O to víc si toho všímáme nyní, když jsou naše životy omezeny protiepidemickými opatřeními. Doufám, že se brzy dočkáme zlepšení situace, kdy se budou moci děti a mládež vrátit ke svým kroužkům a zálibám. Jako každý rok město podpoří zájmová centra, skautská střediska, tábornické spolky a další organizátory volnočasových aktivit, aby mohli v letošním roce dále pokračovat ve své činnosti,“ uvedla primátorka Markéta Vaňková.

Kromě projektů organizací z oblasti kultury, sportu, ochrany přírody, vědy a techniky podpoří magistrát například i křesťanské spolky. „Pomoc směřuje také organizacím pracujícím se zdravotně či sociálně znevýhodněnou mládeží, mateřským centrům nebo lesním školkám. Rada města Brna dnes doporučila rozdělit 12,170 milionu korun mezi 254 právnických a fyzických osob, které zajišťují nebo organizují zájmové kroužky a další aktivity,“ přiblížil 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Spolky Junák a Pionýr podaly prostřednictvím svých regionálních rad projekty celoměstského rozsahu, další žádosti vyplnily jednotlivá junácká střediska nebo pionýrské skupiny. Například Česká tábornická unie zaslala magistrátu dvě souhrnné žádosti dle požadavků svých brněnských klubů a osad a dále žádost na projekt Dětské dny uprostřed Evropy, který plánuje uspořádat společně s městem Brnem.

Finální slovo budou mít zastupitelé, kteří budou o poskytnutí dotací rozhodovat na svém březnovém zasedání.

Bc. Filip Poňuchálek
tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.