Radní doporučují podpořit volnočasové aktivity dětí a mládeže více než 12 miliony korun - Tiskový servis

Radní doporučují podpořit volnočasové aktivity dětí a mládeže více než 12 miliony korun

  • 03. března 2021
  • 2 minuty čtení

Na svém březnovém zasedání budou zastupitelé rozhodovat o udělení dotací v oblasti volnočasových aktivit dětí. Radní doporučují podpořit celkem 374 projektů, a to částkou 12,170 milionu korun.

„Kvalitně strávený volný čas je nezbytný pro správný vývoj dětí. O to víc si toho všímáme nyní, když jsou naše životy omezeny protiepidemickými opatřeními. Doufám, že se brzy dočkáme zlepšení situace, kdy se budou moci děti a mládež vrátit ke svým kroužkům a zálibám. Jako každý rok město podpoří zájmová centra, skautská střediska, tábornické spolky a další organizátory volnočasových aktivit, aby mohli v letošním roce dále pokračovat ve své činnosti,“ uvedla primátorka Markéta Vaňková.

Kromě projektů organizací z oblasti kultury, sportu, ochrany přírody, vědy a techniky podpoří magistrát například i křesťanské spolky. „Pomoc směřuje také organizacím pracujícím se zdravotně či sociálně znevýhodněnou mládeží, mateřským centrům nebo lesním školkám. Rada města Brna dnes doporučila rozdělit 12,170 milionu korun mezi 254 právnických a fyzických osob, které zajišťují nebo organizují zájmové kroužky a další aktivity,“ přiblížil 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Spolky Junák a Pionýr podaly prostřednictvím svých regionálních rad projekty celoměstského rozsahu, další žádosti vyplnily jednotlivá junácká střediska nebo pionýrské skupiny. Například Česká tábornická unie zaslala magistrátu dvě souhrnné žádosti dle požadavků svých brněnských klubů a osad a dále žádost na projekt Dětské dny uprostřed Evropy, který plánuje uspořádat společně s městem Brnem.

Finální slovo budou mít zastupitelé, kteří budou o poskytnutí dotací rozhodovat na svém březnovém zasedání.

Bc. Filip Poňuchálek
tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz Další články z rubriky