Přeskočit na obsah

Rada zhodnotila funkční období ředitelky Knihovny Jiřího Mahena v Brně. Vypíše na tuto pozici výběrové řízení

09. června 2021

Přestože ředitelé příspěvkových organizací města Brna mají uzavřenou smlouvu na dobu neurčitou, na základě článku 4 odstavce 4.3 Zásad vztahů orgánů statutárního města Brna k příspěvkovým organizacím jsou každých pět let podrobováni zhodnocení funkčního období. Tato lhůta na konci loňského roku vypršela i ředitelce Knihovny Jiřího Mahena v Brně Libuši Nivnické. Na tuto pozici bude dle koaliční smlouvy vypsáno výběrové řízení.

Rada města Brna dnes vzala na vědomí zprávu o zhodnocení funkčního období ředitelky příspěvkové organizace Knihovna Jiřího Mahena v Brně za funkční období od 1. ledna 2016 do 31. prosince 2020. Libuše Nivnická je ředitelkou této instituce od roku 1996.

„Práce paní ředitelky Nivnické si velmi cením, neboť knihovna je pod jejím vedením kvalitním místem podporujícím fungování komunity, dává příležitost ke vzdělání a podporuje rozvoj demokracie i občanské společnosti. V průběhu hodnocených let se navíc povedlo knihovnu rozvinout v kulturní, informační
a vzdělávací centrum, které má nabídku pro všechny bez rozdílu věku. Podařilo se také přestát složitý rok 2020, kdy knihovna vůbec nefungovala nebo jen v omezeném režimu výpůjček, další aktivity se přesunuly do online prostoru,“
shrnul radní pro kulturu Marek Fišer.

Knihovna Jiřího Mahena v Brně se pod vedením Libuše Nivnické aktivně podílela na utváření vize #brno2050 a na tvorbě koncepce rozvoje knihoven ČR na období 2021–2030 i dalších dokumentů klíčových pro rozvoj vzdělanosti a kultury v České republice.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.