Přeskočit na obsah

Rada města Brna vyhlásila výběrové řízení na ředitele Muzea města Brna

18. listopadu 2020

Muzeum města Brna hledá nového ředitele. V jeho čele stojí od konce roku 2003 PhDr. Pavel Ciprian. Na dnešním zasedání vyhlásili brněnští radní výběrové řízení na tuto pozici.

Muzeum města Brna je vědeckou, odbornou a kulturně vzdělávací organizací, která pečuje o kulturní dědictví města, a to nejen o hrad Špilberk a vilu Tugendhat. Stávajícímu panu řediteli skončilo jeho pětileté období a z tohoto důvodu, stejně jako u dalších příspěvkových organizací města, vypisujeme výběrové řízení na jeho pozici,“ uvedl 2. náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný.

Výběrová komise, kterou dnes jmenovali radní, je složena z dvanácti osob. Šest členů jsou odborní zástupci, mezi nimi i dva zástupci rodin Tugendhat a Löw-Beer. „S ohledem na ohlasy kulturní veřejnosti, a hlavně na složitost řízení tak velké a tematicky široce rozkročené instituce, jako je Muzeum města Brna, budou přihlášky přijímány až do 28. února 2021. Uchazeči k nim musejí například připojit koncepci strategie rozvoje instituce, a to na dalších pět let. Inzerát budeme zveřejňovat na různých internetových kulturních portálech,“ dodal Marek Fišer, radní pro oblast kultury.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz  Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.