Přeskočit na obsah

Rada města Brna vybrala sdružení firem, které opraví Janáčkovo divadlo

14. června 2017 2 minuty čtení
(taz) - Plánovaná rekonstrukce Janáčkova divadla, díky které dostane divadlo nové zázemí a vybavení, se opět přiblížila. Rada města Brna tento týden schválila výběr zhotovitele na rekonstrukci a dobudování Janáčkova divadla. Jako nejvhodnější byla vybrána nabídka sdružení MTS, IMOS a OHL pro Janáčkovo divadlo s nabídkovou cenou 524 milionů korun bez DPH.

„K předání staveniště dojde v nejkratším možném termínu s ohledem na zákonné lhůty, ve kterých se ostatní uchazeči mohou proti výsledkům výběrového řízení odvolat. Lhůta pro dokončení díla je ve smlouvě stanovena na 14 měsíců. Věřím, že se nám to podaří a na podzim roku 2018 se do divadla budou moci vrátit herci i diváci,“ upřesnil náměstek primátora Richard Mrázek.

Při opravách budovy Janáčkova divadla se rozšíří sociální zařízení, zmodernizují se interiéry diváckých prostor i bufet. "Kompletně se opraví provozní prostory divadla, včetně zázemí pro zaměstnance a jevištní technologie. Počítá se také s rekonstrukcí veškerých rozvodů," doplnil Mrázek. Rovněž budou opraveny příjezdové, přístupové a parkovací plochy k provozní části budovy divadla.

K tomu se přidá také rekonstrukce střechy. Při upevňování nové vzduchotechniky se totiž přišlo na její špatný stav. Původní prefabrikované střešní desky nahradí dělníci modernější konstrukcí, která umožní zavěšení prvků vzduchotechniky. Ty se totiž nevejdou do prostoru divadla.

Rekonstrukce budovy Janáčkova divadla byla dlouhodobě plánována ve spolupráci s Národním divadlem Brno. "Je důležité říci, že rekonstrukci divadla platí město. Úplně běžné to není a je potřeba to ocenit. S vedením města jsme se dohodli, že i v sezóně 2017 až 2018, kdy bude rekonstrukce probíhat, zachováme objem nové produkce," uvedl ředitel Národního divadla Brno Martin Glaser.

Divadlo přesune svůj program do náhradních prostor. "Přesuneme se například na brněnské výstaviště, kde uvedeme dvě nové premiéry: operní Faust a Markétka a baletní West side story. V lužáneckém parku vyroste na konci února 2018 cirkusové šapitó, kde bude činohra uvádět fúzi mezi klasickou dramatizací Vančurova Rozmarného léta s novým cirkusem. A už nějakou chvíli se rozhlížíme po krásných brněnských prostranstvích, využijeme jak hrad Špilberk, tak letní scénu na Biskupském dvoře," doplnil ředitel divadla. Podrobnosti o programu a místech konání jednotlivých představení najdou diváci na webu Národního divadla Brno.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky
Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky

Do 30. listopadu 2022 mají lidé šanci ukončit některé exekuce, které v minulosti vznikly z veřejnoprávních dluhů, a to za výhodných podmínek. Již druhé Milostivé léto začalo 1. září.

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.