Přeskočit na obsah

Rada města Brna schválila Zásady řízení přípravy a realizace strategických projektů

04. srpna 2021

Radní schválili Zásady řízení přípravy a realizace strategických projektů a lokalit města Brna, které budou předloženy také Koncernovému výboru Koncernu statutárního města Brna. Nově schválené zásady stanoví jednotný postup a doporučení pro řízení strategických projektů města Brna. Příprava daných projektů tak bude časově i finančně efektivnější zároveň budou stanoveny i povinnosti a kompetence jejich jednotlivých aktérů.

S ohledem na velký počet jmenovaných strategických projektů a na nově schválený statut řídicího výboru se pracovní skupina shodla, aby se v rámci organizace i nadále pokračovalo v popisu a sestavení základních procesů a postupů, které by měly být v rámci přípravy a realizace strategických projektů realizovány a dodržovány. Byly proto sestaveny tzv. Zásady řízení přípravy a realizace strategických projektů a lokalit města Brna, které dnes radní schválili.

„Samotné zásady představují soubor metodických doporučení a postupů pro jednotlivé projektové role, které se objevují při realizaci strategických projektů ve městě Brně. Zásady jsou tak koncipovány jako metodická příručka s doporučeními pro projektové řízení ve specifickém prostředí veřejné správy, a to včetně jednotných formulářových vzorů například pro zakládací projektovou listinu nebo pravidelný reporting projektů,“ uvedl Tomáš Koláčný.

Do budoucna bude možné doporučit Zásady k využití i směrem k městským společnostem a příspěvkovým organizacím města, a to například v rámci projednání na koncernovém výboru a následně prostřednictvím představenstev jednotlivých městských společností. Zásady jsou samozřejmě vytvořeny v souladu s aktuálními interními dokumenty města, např. Metodikou investičního procesu statutárního města Brna.

Schválením Zásad to ale nekončí. Je to pouze jeden z dalších kroků pro budoucí úspěšné zavádění prvků efektivního projektového řízení v rámci rozvoje města Brna. Pro úspěšnou implementaci projektového řízení je nutné zavádět i další nástroje jako např. průběžná školení, pravidelné reporty nebo aplikace online nástroje pro řízení projektů. Jedním z dalších možných kroků může být příprava tzv. projektové kanceláře.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.