Přeskočit na obsah

Rada města Brna schválila snížení odměn pro členy představenstev a dozorčích rad městských společností o 5 %

16. prosince 2020

Na svém dnešním zasedání schválila Rada města Brna snížení odměn členů představenstev a dozorčích rad společností, které jsou součástí Koncernu Brno, o 5 %.

Očekávaný ekonomický propad se promítá i do hospodaření městských společností, které jsou sdruženy v koncernu. Jak jsme již dříve avizovali, bude v příštím roce členům představenstev a dozorčích rad snížena odměna o 5 %. Na dnešním zasedání to svým rozhodnutím potvrdila Rada města Brna,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Výše zmiňované opatření se dotýká následujících městských společností: Brněnské komunikace, Dopravní podnik města Brna, Lesy města Brna, Pohřební a hřbitovní služby města Brna, SAKO Brno, STAREZ – SPORT, Teplárny Brno, Technické sítě Brno a Veletrhy Brno. 

V minulém týdnu, přesněji 8. prosince 2020, o stejném snížení odměn pro zastupitele a členy výborů a komisí rozhodlo Zastupitelstvo města Brna. Více najdete v tiskové zprávě. 

Bc. Filip PoňuchálekTiskové středisko MMBtel.: +420 542 172 162mobil: +420 773 785 318e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.