Přeskočit na obsah

Rada města Brna přislíbila pomoc oblastem zasaženým přírodní katastrofou

25. června 2021

Vzhledem k přírodní katastrofě, která zasáhla jižní Moravu, dnes ráno mimořádně zasedala Rada města Brna. Na jednání přijali radní usnesení, kterým:

deklarují

záměr poskytnout organizační, technickou, materiální či finanční pomoc obcím a jejich obyvatelům postiženým tornádem (živelní pohromou), a to dle požadavků těchto obcí, Krizového štábu Jihomoravského kraje nebo Jihomoravského kraje;

vyzývají

obchodní společnosti v rámci koncernu Statutárního města Brna k poskytnutí materiální a finanční pomoci postiženým obcím a jejich obyvatelům;

doporučují

primátorce města Brna svolat zasedání Zastupitelstva města Brna č. Z8/29 s termínem zahájení zasedání 2. 7. 2021;

doporučují

Zastupitelstvu města Brna schválit

- rozpočtové opatření

- poskytnutí finančního daru ve výši 10 000 000 Kč zasaženým obcím.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

e-mail: tis@brno.

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.