Přeskočit na obsah

Rada doporučila zastupitelstvu schválit Akční plán Strategie #brno2050 – PROJEKTY 2021+

30. března 2022
Brněnští radní dnes doporučili zastupitelstvu schválit Akční plán PROJEKTY 2021+. Projekty zde uvedené musí splňovat několik kritérií, například mají dopad na celé město či region nebo jsou inovativní.

V září 2020 schválilo Zastupitelstvo města Brna aktualizovanou podobu první části Strategie #brno2050 – dlouhodobou VIZI 2050. Následně proběhla aktualizace navazujícího střednědobého dokumentu – PLÁN 2030. Jeho aktualizovanou podobu schválilo Zastupitelstvo města Brna v březnu 2021. Během roku 2021 proběhla příprava třetí a poslední části strategie – Akčního plánu PROJEKTY 2021+, kterou dnes radní doporučili schválit Zastupitelstvu města Brna.

„Všechny projekty, které se v akčním plánu objevují, mají za cíl zlepšit život v Brně. Věříme, že se nám daří budovat atraktivní město, ve kterém se občanům dobře žije. Které je otevřené, harmonické a šetrné vůči životnímu prostředí. Schválení akčního plánu je dalším krokem v uskutečňování této vize,“ uvedl náměstek Tomáš Koláčný.

Představení projektů zařazených do akčního plánu proběhne na oficiálním setkání pracovních skupin po projednání plánu v orgánech města. Zároveň město předpokládá intenzivní komunikaci s veřejností ve vztahu ke konkrétním projektům a následné vyhodnocení plnění akčního plánu.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Dáme na vás: v úterý se otevře nové sportoviště v Medlánkách

Nejenom obyvatelé Medlánek se mohou těšit na další zrekonstruované místo pro sportování v pěkném prostředí a dobře dostupné lokalitě.

Kultura zná svoje priority na roky 2023–2025. Druhý akční plán ještě musí schválit zastupitelé

Proces připomínkování a projednávání Akčního plánu Strategie kultury a kreativních odvětví města Brna na roky 2023–2025 dnes fakticky ukončila Rada města Brna, zbývá schválení zastupitelstvem.

Na prvňáčky bude v září ve třídách opět čekat dárkový balíček od Brna

Kvalitní pastelky, vodovky nebo sešit do školy, ale taky volnočasová hra Double, bonbony nebo tetovačka – to všechno udělá radost malým školákům a školačkám, kteří v září zahájí svou základoškolskou éru. Tisíce dárkových balíčků město spolu s Teplárnami rozdává už popáté. Radní dnes schválili firmu, která sety pro město připraví na míru.

Město stále ulehčuje spojení s vídeňským letištěm

Od prosince loňského roku město Brno zajišťuje přímé vlakové spojení s vídeňským letištěm. Pro větší pohodlí cestujících také od února nabízí zvýhodněné parkování na P+R v Líšni, ze kterého zájemce zdarma odveze vůz dopravního podniku na vlakové nádraží. Služba bude pokračovat i nadále.