Přeskočit na obsah

Rada doporučila zastupitelstvu schválit Akční plán Strategie #brno2050 – PROJEKTY 2021+

30. března 2022

Brněnští radní dnes doporučili zastupitelstvu schválit Akční plán PROJEKTY 2021+. Projekty zde uvedené musí splňovat několik kritérií, například mají dopad na celé město či region nebo jsou inovativní.

V září 2020 schválilo Zastupitelstvo města Brna aktualizovanou podobu první části Strategie #brno2050 – dlouhodobou VIZI 2050. Následně proběhla aktualizace navazujícího střednědobého dokumentu – PLÁN 2030. Jeho aktualizovanou podobu schválilo Zastupitelstvo města Brna v březnu 2021. Během roku 2021 proběhla příprava třetí a poslední části strategie – Akčního plánu PROJEKTY 2021+, kterou dnes radní doporučili schválit Zastupitelstvu města Brna.

„Všechny projekty, které se v akčním plánu objevují, mají za cíl zlepšit život v Brně. Věříme, že se nám daří budovat atraktivní město, ve kterém se občanům dobře žije. Které je otevřené, harmonické a šetrné vůči životnímu prostředí. Schválení akčního plánu je dalším krokem v uskutečňování této vize,“ uvedl náměstek Tomáš Koláčný.

Představení projektů zařazených do akčního plánu proběhne na oficiálním setkání pracovních skupin po projednání plánu v orgánech města. Zároveň město předpokládá intenzivní komunikaci s veřejností ve vztahu ke konkrétním projektům a následné vyhodnocení plnění akčního plánu.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.

Školy, náměstí i společenské prostory pro nové „Zbrojováky“. Soutěž určila podobu další etapy vznikající čtvrti

Dynamicky se proměňující areál Nové Zbrojovky získá novou základní a mateřskou školu na základě návrhu od ateliéru SOA architekti. V polovině listopadu ho jako vítězný vybrala odborná porota urbanisticko-architektonické soutěže pořádané Kanceláří architekta města Brna (KAM). Výsledky soutěže teď posvětila Rada města Brna i vedení Nové Zbrojovky. Veřejnost si je bude moci prohlédnout na výstavě začátkem příštího roku.