Přeskočit na obsah

Rada doporučila prodloužit spolupráci při výchově mladých fotbalistů

03. června 2020

Brněnští radní souhlasí s prodloužením Memoranda o spolupráci mezi městem Brnem, Jihomoravským krajem a Fotbalovou asociací České republiky na fungování Fotbalové akademie Jihomoravského kraje až do konce června 2022.

Fotbalová akademie Jihomoravského kraje funguje v Brně-Tuřanech při základní škole Měšťanská od září 2016. Zde nabízí talentovaným fotbalistům ve věku od 14 do 15 let nejlepší podmínky pro jejich sportovní i vzdělávací růst. Pro sportovní přípravu pak využívají jihomoravští talenti fotbalová hřiště s umělými povrchy v areálu TCM v Brněnských Ivanovicích a také travnatá hřiště v Chrlicích.

Na činnosti akademie se podílí všechny tři strany. Největší část nákladů nese Fotbalová akademie ČR, která hradí sportovní zabezpečení projektu, jako jsou mzdy trenérů, vychovatelů nebo pronájmy sportovních ploch. Jihomoravský kraj financuje náklady spojené s ubytováním a částečným stravováním sportovců. „Město Brno se podílí na částečné úhradě nákladů spojených se stravováním sportovců, na částečné úhradě cestovních nákladů sportovců v rámci města Brna, na využívání plaveckého bazénu a na organizační pomoci při řešení lékařské péče v některém zdravotnickém zařízení zřízeném městem Brnem,“ upřesnil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Prodloužení memoranda musí ještě schválit červnové zastupitelstvo.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: vasickova.jana@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.