Rada doporučila prodloužit spolupráci při výchově mladých fotbalistů

  • 03. června 2020
Brněnští radní souhlasí s prodloužením Memoranda o spolupráci mezi městem Brnem, Jihomoravským krajem a Fotbalovou asociací České republiky na fungování Fotbalové akademie Jihomoravského kraje až do konce června 2022.

Fotbalová akademie Jihomoravského kraje funguje v Brně-Tuřanech při základní škole Měšťanská od září 2016. Zde nabízí talentovaným fotbalistům ve věku od 14 do 15 let nejlepší podmínky pro jejich sportovní i vzdělávací růst. Pro sportovní přípravu pak využívají jihomoravští talenti fotbalová hřiště s umělými povrchy v areálu TCM v Brněnských Ivanovicích a také travnatá hřiště v Chrlicích.

Na činnosti akademie se podílí všechny tři strany. Největší část nákladů nese Fotbalová akademie ČR, která hradí sportovní zabezpečení projektu, jako jsou mzdy trenérů, vychovatelů nebo pronájmy sportovních ploch. Jihomoravský kraj financuje náklady spojené s ubytováním a částečným stravováním sportovců. „Město Brno se podílí na částečné úhradě nákladů spojených se stravováním sportovců, na částečné úhradě cestovních nákladů sportovců v rámci města Brna, na využívání plaveckého bazénu a na organizační pomoci při řešení lékařské péče v některém zdravotnickém zařízení zřízeném městem Brnem,“ upřesnil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Prodloužení memoranda musí ještě schválit červnové zastupitelstvo.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: vasickova.jana@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy