Přeskočit na obsah

Rada chce, aby město podpořilo vznik prostoru pro odpočinek v brownfieldu na Žižkově ulici

13. ledna 2021

Regenerace brownfieldu na Žižkově ulici by se mohli dočkat lidé, kteří tráví volný čas na Kraví hoře. Rada města dnes doporučila zastupitelstvu schválit zařazení projektu Kadetka Žižkova do rozpočtu kapitálových výdajů města. Na místě nevyužívaných, chátrajících objektů by měla být vysazena veřejná zeleň, v níž budou moci lidé trávit volný čas. Předpokládané náklady dosahují více než 11 milionů korun.

„V brownfieldu Kadetka Žižkova se nachází objekt bývalé vojenské kuchyně a jídelny, který není přes 30 let využíván. Na jeho technickém stavu se v minulosti podepsal i požár, a je tak určený k demolici. Okolí objektu je neudržované, porostlé náletovou vegetací, vyskytuje se tu i velké množství odpadků. Revitalizaci si prostor určitě zaslouží. Díky projektu bude sloužit Brňanům a vznikne tu příjemné zákoutí se zelení,“ řekla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Součástí podpořeného projektu bude i demolice zchátralých objektů. „Celkové náklady předpokládáme ve výši více než 11 milionů korun, přičemž přes 5 milionů bude hrazeno z dotace ministerstva pro místní rozvoj. Návrh rozpočtového opatření, o kterém bude rozhodovat zastupitelstvo, počítá s převedením více než 3 milionů korun městské části Brno-střed na zajištění realizace projektu. K té by mohlo dojít ještě v letošním roce,“ uvedl náměstek primátorky Robert Kerndl.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.