Přeskočit na obsah

Prvních padesát zásilek s potravinami a léky rozvezla opuštěným seniorům zapůjčená auta a Seniorbusy

24. března 2020

Senioři v Brně dostali poprvé pomoc díky vozidlům, která městu zapůjčil ŠKODA AUTO DigiLab a řidičům Dopravního podniku města Brna. Ten navíc zapojil čtyři Seniorbusy. Opuštěným seniorům či osobám s handicapem zajišťuje Odbor sociální péče Magistrátu města Brna jejich prostřednictvím pomoc s nákupem základních potravin, hygienických potřeb a dalších věcí.

 „Díky spolupráci s Dopravním podnikem města Brna a ŠKODA AUTO DigiLab jsme mohli navýšit kapacitu poskytované pomoci. Jen za dnešní den jsme vyřídili padesát objednávek. V terénu bylo od půl deváté ranní celkem sedm aut, přičemž dvě se zaměřovala na rozvor léků a zdravotnického materiálu a zbytek rozvážel nákupy. Jednalo se o potraviny, ale i drogistické zboží. V každém vozidle je vedle řidiče dopravního podniku také pracovník Odboru sociální péče MMB, případně osoba z řad dobrovolníků,“ přiblížila primátorka města Markéta Vaňková.

 Dopravní podnik města Brna má pro tuto službu vytipováno více než dvacet řidičů, kteří jsou každý den připraveni se do služby organizované městem Brnem zapojit a usednout za volant jednoho ze Seniorbusů nebo zapůjčených vozů z projektu #SKODAAUTOpomaha. „Jsem rád, že se k našim čtyřem Seniorbusům přidalo ještě deset zapůjčených aut a na základě podepsané smlouvy mezi DPMB a ŠKODA AUTO tak byl vytvořen rámec pomoci potřebným lidem v této těžké situaci,“ uvedl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

ŠKODA AUTO DigiLab zapůjčil městu vozidla zdarma včetně zajištění nezbytných nákladů, jako je například pojištění. „Dovedeme být tak rychlí jenom díky naší technologické platformě HoppyGo, která běžně nabízí v Brně k zapůjčení více než 120 vozů. Díky tomu trvalo jen pár hodin, než se auta dostala do terénu,“ řekla Jarmila Plachá, vedoucí ŠKODA AUTO DigiLab.

Lidé, kteří potřebují pomoc se zajištěním nákupů základních potravin, hygienických potřeb apod., se mohou ozvat na telefonní číslo 800 140 800. Linka je zdarma v provozu v pracovních dnech od 7:00 do 17:00 a o víkendech od 9:00 do 13:00. Magistrát linku a rozvor nákupů spustil už 16. března. Distribuce fungovala ve spolupráci s Českým červeným křížem. Od pondělí 20. března se zapojila ŠKODA AUTO DigiLab s desítkou zapůjčených aut a Dopravní podnik města Brna se čtyřmi Seniorbusy.

 Fotogalerie (autor: Marie Schmerková, MMB)

Mgr. Anna Dudková
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: dudkova.anna@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.