Přeskočit na obsah

První z letos plánovaných oblastí se v květnu přidá do systému rezidentního parkování

13. dubna 2022

Brněnští radní dnes schválili úpravu nařízení, kterým se vymezují oblasti placeného stání. Udělali nezbytný krok k tomu, aby se do systému rezidentního parkování mohla 16. května připojit oblast 4-01 (Erbenova). Dnešní rozhodnutí je v souladu s už dříve schváleným harmonogramem rozšiřování oblastí placeného stání pro rok 2022.

„V letošním roce se rezidentní parkování rozšíří do sedmi nových oblastí. Tou první je Erbenova, kde začnou pravidla pro oblasti placeného parkování platit 16. května. Následovat pak budou oblasti 4-02 Francouzská v červnu, 4-03 Jugoslávská v červenci, 4-04 Dukelská třída v září, 4-05 náměstí SNP v říjnu a nakonec 3-08 Dalimilova a 3-09 Herčíkova v listopadu. Tuto podobu harmonogramu zapojení jednotlivých oblastí jsme schválili už minulý rok,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Rezidentní parkování se tedy tento rok rozšíří zejména do městské části Brno-sever. „Všechny oblasti budou patřit do návštěvnické zóny C, kde je parkování regulováno v pracovní dny v čase od 17 do 6 hodin. To umožní, aby po práci měli rezidenti vyšší pravděpodobnost, že najdou volné parkovací místo. Návštěvníci zaplatí za každou hodinu 20 korun, první hodina je zdarma. Cena pro rezidenty a abonenty je stejná jako v ostatních oblastech placeného stání,“ shrnul radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.