Přeskočit na obsah

První z letos plánovaných oblastí se v květnu přidá do systému rezidentního parkování

13. dubna 2022
Brněnští radní dnes schválili úpravu nařízení, kterým se vymezují oblasti placeného stání. Udělali nezbytný krok k tomu, aby se do systému rezidentního parkování mohla 16. května připojit oblast 4-01 (Erbenova). Dnešní rozhodnutí je v souladu s už dříve schváleným harmonogramem rozšiřování oblastí placeného stání pro rok 2022.

„V letošním roce se rezidentní parkování rozšíří do sedmi nových oblastí. Tou první je Erbenova, kde začnou pravidla pro oblasti placeného parkování platit 16. května. Následovat pak budou oblasti 4-02 Francouzská v červnu, 4-03 Jugoslávská v červenci, 4-04 Dukelská třída v září, 4-05 náměstí SNP v říjnu a nakonec 3-08 Dalimilova a 3-09 Herčíkova v listopadu. Tuto podobu harmonogramu zapojení jednotlivých oblastí jsme schválili už minulý rok,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Rezidentní parkování se tedy tento rok rozšíří zejména do městské části Brno-sever. „Všechny oblasti budou patřit do návštěvnické zóny C, kde je parkování regulováno v pracovní dny v čase od 17 do 6 hodin. To umožní, aby po práci měli rezidenti vyšší pravděpodobnost, že najdou volné parkovací místo. Návštěvníci zaplatí za každou hodinu 20 korun, první hodina je zdarma. Cena pro rezidenty a abonenty je stejná jako v ostatních oblastech placeného stání,“ shrnul radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.