První z flotily na hladině přehrady je Dallas

  • 05. dubna 2017
  • 1 minuta čtení
 

VIDEO (ik) – Dnes krátce před osmou hodinou ranní spustili pracovníci dopravního podniku první loď po zimní údržbě na hladinu přehrady. Byl to stejně jako loni Dallas.

Postupně budou do pátku následovat další dvoupatrové lodě s názvy partnerských měst, a to Stuttgart, Vídeň a Utrecht a dále i jednopatrové Brno.

Poslední Lipsko bude na hladině až v dalších dubnových dnech po instalaci nových baterií, které dodávají elektrický proud pro lodní motory. „V každém případě ještě před zahájením letošní plavební sezóny lodní dopravy, to znamená do 29. dubna,“ zdůraznila Barbora Lukšová, mluvčí Dopravního podniku města Brna.

V závěru loňského a v úvodu letošního roku byla na pořadu zimní údržba lodí. Lodníci v této době je odmastili, tmelili a natřeli. Velkou péči věnovali i bateriím, které lodě pohánějí. K zajištění pohonu  je v podpalubí 162 akumulátorových článků, 150 pro hlavní pohon a 12 pro ovládací napětí palubního displeje, houkačky a světel.

Na jednu loď během zimní údržby spotřebovali přibližně 12 kilogramů základní bílé barvy, stejné množství bílého emailu, 5 kilogramů červené, 10 kilogramů černé a stejné množství barvy modré.

Lodní flotila dopravního podniku loni přepravila 240 000 cestujících.

Dočtete se v Metropolitanu

  • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
    Kam jdeš, divadlo? Do Brna

    Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít