První advent nabídne vánoční atmosféru i čerty - Tiskový servis

První advent nabídne vánoční atmosféru i čerty

  • 30. listopadu 2018
  • 2 minuty čtení

(gak) - První adventní víkend se v ulicích města ponese ve znamení probíhajících vánočních trhů, ale také pochodu čertů. V brněnské zoo se rozsvítí vánoční strom. Připraven je také hudební a kulturní program.

Hudbu i vánoční atmosféru nabídnou vánoční trhy v Brně. Ty se letos konají na čtyřech náměstích - na náměstí Svobody, Dominikánském i Moravském náměstí i Zelném trhu. 

Na náměstí Svobody se dnes od 18 hodin představí slovenská kapela Puding paní Elvisovej, na zítra je naplánovaný tradiční První adventní koncert České televize. Ten začne v 17:30. Program na centrálním náměstí naleznete na webu Brněnských Vánoc

Doprovodný program nabídnou také adventní trhy na Zelném trhu. Kromě koncertů se bude zapalovat první adventní svíce. Více o programu naleznete na http://www.adventnazelnaku.cz/udalosti/.

Zoo Brno si na neděli připravilo rozsvícení vánočního stromečku. Stane se tak v 16 hodin u expozice Beringia. Doprovodný program nabídne výtvarné dílničky pro děti, koncert a samozřejmě také setkání se zvířaty.

Sobota bude pro změnu patřit čertům. Přijedou až z Rakouska, bude jich okolo dvou set a projdou se městem. Jedna skupina čertů vyrazí v 17:30 z ulice Bašty přes Masarykovu ulici do Tržnice na Zelném trhu. Ve stejný okamžik vyrazí druhá skupina čertů opačným směrem. 

13 finalistů z 11 měst se utká o titul Mistra ČR ve slam poetry a právo reprezentovat na European Slampionship 2019 a MS 2020. Souboj proběhne v sobotu od 20 hodin na Flédě. Více informací najdete na FB události

U příležitosti konce letošní motocyklové sezóny si český jezdec v kategorii MotoGP silničních motocyklů Karel Abraham připravil setkání s fanoušky. Zájemci mohou dorazit v sobotu od 17 hodin do tiskového centra na Automotodrom Brno. Na konci setkání se bude dražit závodní komplet. Výtěžek bude věnován nadačnímu fondu Nejen srdcem, který podporuje psí útulky a canis terapii. Celým večerem bude provázet Václav Svoboda. Vstup je zdarma.

Nadaci Krtek podpoří v neděli od 17 hodin také Robert Jícha. Ten si do brněnského Semilassa pozval své kolegy z Městského divadla Brno - Hanku Holišovou, Kateřinu Marii Fialovou, Terezku Martinkovou a Jonáše Floriána. Celá částka ze vstupného 450,-Kč poputuje na projekt domácí péče.
Několik lístků je ještě v prodeji v Brně v knihovně J. Mahena na Kobližné 4. 

Další články z rubriky