Přeskočit na obsah

Prvňáčci obdrží při nástupu do školy dárkové balíčky

18. května 2022
Ve školním roce 2022/2023 nastoupí do prvních tříd základních škol zhruba 4000 žáků. Město pro ně připravuje dárkové sety se školními pomůckami a kreativními tiskovinami. Ty dodá firma Učebnice Vaníček, s. r. o., rozhodli na dnešním jednání brněnští radní.

Dárkový balíček s praktickými školními pomůckami a kreativními tiskovinami připravuje město Brno ve spolupráci s Teplárnami Brno, které jsou zároveň iniciátorem této akce, a Městskou policií Brno. „Vizuálně bude set sjednocen grafikou věnovanou 200. výročí narození G. J. Mendela od Venduly Chalánkové. Součástí balíčku bude brožura, ve které budou mít možnost odprezentovat své akce a aktivity pro děti například Zoo Brno, Muzeum města Brna, Městská policie Brno, TIC Brno, Hvězdárna a planetárium Brno, VIDA! science centrum Brno, STAREZ-SPORT a další,“ uvedla brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Balíčky pro cca 4 000 prvňáčků budou distribuovány do téměř 80 brněnských škol. „Dárkové sety budou tvořit i kvalitní školní pomůcky, jako je sada trojhranných pastelek, vodové barvy, školní guma, klíčenka s karabinou a tzv. nekonečná tužka, kterou není potřeba ořezávat. Vše bude vloženo do stahovacího batůžku doplněného o záložku do knihy, reflexní přívěsek a želé bonbony,“ doplnil radní pro oblast školství Jaroslav Suchý.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Dáme na vás: v úterý se otevře nové sportoviště v Medlánkách

Nejenom obyvatelé Medlánek se mohou těšit na další zrekonstruované místo pro sportování v pěkném prostředí a dobře dostupné lokalitě.

Kultura zná svoje priority na roky 2023–2025. Druhý akční plán ještě musí schválit zastupitelé

Proces připomínkování a projednávání Akčního plánu Strategie kultury a kreativních odvětví města Brna na roky 2023–2025 dnes fakticky ukončila Rada města Brna, zbývá schválení zastupitelstvem.

Na prvňáčky bude v září ve třídách opět čekat dárkový balíček od Brna

Kvalitní pastelky, vodovky nebo sešit do školy, ale taky volnočasová hra Double, bonbony nebo tetovačka – to všechno udělá radost malým školákům a školačkám, kteří v září zahájí svou základoškolskou éru. Tisíce dárkových balíčků město spolu s Teplárnami rozdává už popáté. Radní dnes schválili firmu, která sety pro město připraví na míru.

Město stále ulehčuje spojení s vídeňským letištěm

Od prosince loňského roku město Brno zajišťuje přímé vlakové spojení s vídeňským letištěm. Pro větší pohodlí cestujících také od února nabízí zvýhodněné parkování na P+R v Líšni, ze kterého zájemce zdarma odveze vůz dopravního podniku na vlakové nádraží. Služba bude pokračovat i nadále.