Přeskočit na obsah

Prvňáčci obdrží při nástupu do školy dárkové balíčky

18. května 2022

Ve školním roce 2022/2023 nastoupí do prvních tříd základních škol zhruba 4000 žáků. Město pro ně připravuje dárkové sety se školními pomůckami a kreativními tiskovinami. Ty dodá firma Učebnice Vaníček, s. r. o., rozhodli na dnešním jednání brněnští radní.

Dárkový balíček s praktickými školními pomůckami a kreativními tiskovinami připravuje město Brno ve spolupráci s Teplárnami Brno, které jsou zároveň iniciátorem této akce, a Městskou policií Brno. „Vizuálně bude set sjednocen grafikou věnovanou 200. výročí narození G. J. Mendela od Venduly Chalánkové. Součástí balíčku bude brožura, ve které budou mít možnost odprezentovat své akce a aktivity pro děti například Zoo Brno, Muzeum města Brna, Městská policie Brno, TIC Brno, Hvězdárna a planetárium Brno, VIDA! science centrum Brno, STAREZ-SPORT a další,“ uvedla brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Balíčky pro cca 4 000 prvňáčků budou distribuovány do téměř 80 brněnských škol. „Dárkové sety budou tvořit i kvalitní školní pomůcky, jako je sada trojhranných pastelek, vodové barvy, školní guma, klíčenka s karabinou a tzv. nekonečná tužka, kterou není potřeba ořezávat. Vše bude vloženo do stahovacího batůžku doplněného o záložku do knihy, reflexní přívěsek a želé bonbony,“ doplnil radní pro oblast školství Jaroslav Suchý.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.

Školy, náměstí i společenské prostory pro nové „Zbrojováky“. Soutěž určila podobu další etapy vznikající čtvrti

Dynamicky se proměňující areál Nové Zbrojovky získá novou základní a mateřskou školu na základě návrhu od ateliéru SOA architekti. V polovině listopadu ho jako vítězný vybrala odborná porota urbanisticko-architektonické soutěže pořádané Kanceláří architekta města Brna (KAM). Výsledky soutěže teď posvětila Rada města Brna i vedení Nové Zbrojovky. Veřejnost si je bude moci prohlédnout na výstavě začátkem příštího roku.