Prožijte konec roku 2018 s Klapzubáky

  • 17. prosince 2018
  • 2 minuty čtení
(java) - Poslední premiérou letošního roku, kterou uvedlo Městské divadlo Brno, je fotbalová pohádka od Eduarda Basse Klapzubova jedenáctka. Vyprávění o statečných chlapcích z malé vesnice, kteří se nezaleknou nástrah velkého světa.

Eduard Bass napsal příběh o sourozencích, kterým nechybí píle, odvaha a poctivost, roku 1922.

Společně s Cirkusem Humberto je právě Klapzubova jedenáctka to netrvanlivější z Bassova díla. "Klapzubova jedenáctka je velmi dobře napsaná. Proto jsme do děje moc nezasahovali. Kromě drobných úprav jsem pouze vytvořili prostor pro písně,“ přiblížil dramaturg inscenace Jan Šotkovský.

Autorem hudby je Jiří Levíček. „Hudba je v jednom celistvém stylu, a to swingu a dixielandu 20. let,“ dodal Šotkovský.

Režie se ujal Stanislav Slovák, hudebního nastudování Martin Procházka, scénu navrhl Jaroslav Milfajt, kostýmy pochází z dílny Andrey a Adély Kučerových a tvůrcem choreografií je Martin Pacek.

V rolích představitelů slavného fotbalového klanu Klapzubů se objeví Zdeněk Junák (Děda Klapzuba), Viktor Skála (Táta Klapzuba), Alena Antalová (Máma Klapzubová) a jedenáctka playerů: Kristian Pekar, Ondřej Studénka, Jonáš Florián, Jakub Przebinda, Marco Salvadori, Lukáš Kučera, Jakub Uličník, Patrik Földeši, Petr Drábek a Michal Matěj. Jako novináři, fanoušci, bafuňáři a další se představí Tomáš Dalecký, Tomáš Sagher, Zdeněk Bureš, Miloslav Čížek, Rastislav Gajdoš, Ondřej Halámek, Robert Jícha a Alan Novotný.

Premiéra inscenace proběhla na Činoherní scéně 15. prosince, další je naplánována na 31. prosince.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít