Přeskočit na obsah

Provozovatel nespolehlivých automatů na svíčky dostal výpověď

22. září 2021

O úpravu hrobových míst zvláště před Dušičkami má zájem řada lidí. Ti, kteří si nestihli opatřit potřebné vybavení předem nebo zjistili problém až na místě, mohli na pěti brněnských hřbitovech využít automat na svíčky. Pro nespokojenost se spolehlivostí přístrojů a s přístupem provozovatele k řešení stížností přistoupilo město Brno k výpovědi.

Brněnští radní dnes schválili výpověď nájemní smlouvy uzavřené 31. října 2011 ve znění dodatku
z 20. prosince 2019 mezi městem Brnem jako pronajímatelem a ADIE s. r. o. jako nájemcem s tříměsíční výpovědní lhůtou. Předmětem nájmu byly pozemky o výměře 1 m? na veřejných pohřebištích v Židenicích, Tuřanech, Králově Poli, Líšni a Slatině, účelem bylo provozování automatů na svíčky.

„Důvodem výpovědi jsou časté stížnosti občanů a městských částí na nefunkčnost automatů, které někdy nevydávají zboží ani nevrací vložené mince. Na poruchovou linku uvedenou na automatech se nedá dovolat a rozhořčení lidé se obrací se stížnostmi na správce pohřebiště nebo na magistrátní odbor životního prostředí. Odbor nájemce v minulosti opakovaně upozorňoval na poruchovost automatů a na stížnosti občanů, ale k nápravě nedošlo. Nechceme, aby tento nesolidní přístup nadále poškozoval jméno města. Po vypovězení smlouvy začne běžet tříměsíční výpovědní lhůta, ve které je nájemce povinen automaty z veřejných pohřebišť odstranit,“ popsal 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Správce pohřebišť, příspěvková organizace Správa hřbitovů města Brna, s výpovědí souhlasí, umístění vlastních automatů neplánuje.

Mgr. Zuzana Gregorová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 064
mobil: +420 777 469 972
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.

Školy, náměstí i společenské prostory pro nové „Zbrojováky“. Soutěž určila podobu další etapy vznikající čtvrti

Dynamicky se proměňující areál Nové Zbrojovky získá novou základní a mateřskou školu na základě návrhu od ateliéru SOA architekti. V polovině listopadu ho jako vítězný vybrala odborná porota urbanisticko-architektonické soutěže pořádané Kanceláří architekta města Brna (KAM). Výsledky soutěže teď posvětila Rada města Brna i vedení Nové Zbrojovky. Veřejnost si je bude moci prohlédnout na výstavě začátkem příštího roku.