Přeskočit na obsah

Provoz sportovišť letos Brno podpoří částkou přesahující 53 milionů korun 

18. ledna 2023

Brněnští radní na dnešním jednání odsouhlasili poskytnutí dotací na provoz sportovišť ve výši 53 702 000 korun. Poskytnutí dotací musí ještě schválit lednové zastupitelstvo.

Velmi dobře si uvědomujeme těžkou situaci, ve které se kvůli energetické krizi provozovatelé nachází, proto letos poskytneme více financí. V loňském roce Brno vyplatilo 35 536 000 korun, letos rozdělíme 53 702 000 korun,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Dotace na provoz sportovišť budou rozděleny mezi 100 brněnských sportovních klubů, jejichž žádosti přišly včas a splnily požadované podmínky. Jsem rád, že se nám vzhledem k vyšším nákladům za energie podařilo navýšit částku na provozní náklady. Přispějeme k tomu, aby kluby nepřenesly své náklady na sportovce. Jedná se například o TJ Stadion Brno, SK Líšeň, TJ Tatran Bohunice, Tělovýchovnou jednotu Start Brno, areál Hroch, Sportovní klub Draci Brno, Jihomoravské basketbalové centrum, Tělovýchovnou jednotu Favorit Brno, FC Sparta Brno, Curling Brno, Český střelecký svaz, Brněnský lužánecký tenisový klub a další," upřesnil radní pro oblast sportu Tomáš Aberl.

Kontakt pro média

Jana Vašíčková, tisková referentka

Nejnovější tiskové zprávy

Meet the Mayor – špičkoví vědci, podnikatelé či akademici působící v Brně se opět setkali se zástupci města

Brno se profiluje jako mezinárodní metropole podporující vědu, výzkum i inovace. Neobejde se proto bez soustavné podpory a lákání talentů a spolupráce se zahraničními experty. Nedílnou součástí těchto aktivit je i společné setkávání. Jedním z příkladů může být včerejší akce Meet the Mayor.

Kaple sv. Antonína Paduánského v Žabovřeskách se utká v soutěži o nejlépe opravenou památku v kraji

Jihomoravský kraj pravidelně vyhlašuje soutěž o nejlépe opravenou kulturní památku za uplynulý rok. Do tohoto klání se letos přidává i statutární město Brno s rekonstruovanou kaplí sv. Antonína Paduánského v Žabovřeskách. Radní dnes souhlasili s podáním přihlášky.

Nápady na zlepšení města je opět možné přihlásit do Dáme na vás

Víte o něčem, co by prospělo vaší ulici? Vaší čtvrti? Chybí tam nějaká služba? Projekty, které by pozvedly život v Brně o úroveň výš a na které by vám stačilo 5 milionů korun, lze ode dneška až do 15. května přihlašovat do letošního (už sedmého) ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás.

I v letošním roce se mohou Brňané těšit na sportovní a zábavní akce pod taktovkou městské společnosti STAREZ-SPORT

Společnost STAREZ-SPORT každoročně pro město Brno pořádá řadu akcí a projektů. Na dnešním zasedání radní projednali změny pro letošní rok. Některé akce se dočkají větší podpory nebo se upraví jejich organizace.