Přeskočit na obsah

Provoz sportovišť a vrcholový sport Brno letos podpoří částkou přesahující 125 milionů korun

16. února 2022

Brněnští radní na dnešním jednání odsouhlasili poskytnutí dotací na podporu vrcholového sportu a na provoz sportovišť. Pokud vše potvrdí březnové zastupitelstvo, dohromady půjde o více než 125 milionů korun.

„Na podporu vrcholového sportu byla v rozpočtu města pro letošní rok schválena částka přesahující 70 milionů korun. Vzhledem k přetrvávajícím ekonomickým problémům klubů, které způsobila pandemie covidu, restrikce s ní související, ale i zdražování energií, jsme se rozhodli navýšit příslušnou kapitolu ještě o dalších 20 milionů korun. Pokud tedy březnové zastupitelstvo jednotlivé dotace schválí, bude celková letošní výše podpory města pro vrcholový sport 89 790 000 korun,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„Velmi obdobná situace je ve všech sportovních odvětvích a činnostech. Kluby, které se starají o rozlehlé areály, mají vysoké fixní náklady včetně prudkého nárůstu cen energií a navíc z důvodu celkového omezení sportovní činnosti trpí nedostatkem vlastních příjmů. Proto jsme na letošní rok na provoz sportovišť částku navýšili o 10 milionů korun, tedy ze 30 na 40 milionů. Nakonec může být na základě podaných žádostí vyplaceno 35 536 000 korun,“ doplnil informace 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Dotaci na podporu vrcholového sportu si pak rozdělí 69 žadatelů. Dotace na provoz sportovišť bude rozdělena mezi 99 brněnských sportovních klubů, jejichž žádosti přišly včas a splnily požadované podmínky. „Jedná se jak o kolektivní sporty jako fotbal, lední hokej, basketbal, volejbal, házená, florbal nebo baseball, tak i individuální, jako je squash, badminton, atletika, plavecké sporty, lodní sporty, triatlon, cyklistika, moderní a sportovní gymnastika, krasobruslení, sportovní střelba, sportovní lezení, orientační sporty, taneční sport, bojové umění a další,“ upřesnil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.