Provoz sportovišť a vrcholový sport Brno letos podpoří částkou přesahující 125 milionů korun

  • 16. února 2022
Brněnští radní na dnešním jednání odsouhlasili poskytnutí dotací na podporu vrcholového sportu a na provoz sportovišť. Pokud vše potvrdí březnové zastupitelstvo, dohromady půjde o více než 125 milionů korun.

„Na podporu vrcholového sportu byla v rozpočtu města pro letošní rok schválena částka přesahující 70 milionů korun. Vzhledem k přetrvávajícím ekonomickým problémům klubů, které způsobila pandemie covidu, restrikce s ní související, ale i zdražování energií, jsme se rozhodli navýšit příslušnou kapitolu ještě o dalších 20 milionů korun. Pokud tedy březnové zastupitelstvo jednotlivé dotace schválí, bude celková letošní výše podpory města pro vrcholový sport 89 790 000 korun,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„Velmi obdobná situace je ve všech sportovních odvětvích a činnostech. Kluby, které se starají o rozlehlé areály, mají vysoké fixní náklady včetně prudkého nárůstu cen energií a navíc z důvodu celkového omezení sportovní činnosti trpí nedostatkem vlastních příjmů. Proto jsme na letošní rok na provoz sportovišť částku navýšili o 10 milionů korun, tedy ze 30 na 40 milionů. Nakonec může být na základě podaných žádostí vyplaceno 35 536 000 korun,“ doplnil informace 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Dotaci na podporu vrcholového sportu si pak rozdělí 69 žadatelů. Dotace na provoz sportovišť bude rozdělena mezi 99 brněnských sportovních klubů, jejichž žádosti přišly včas a splnily požadované podmínky. „Jedná se jak o kolektivní sporty jako fotbal, lední hokej, basketbal, volejbal, házená, florbal nebo baseball, tak i individuální, jako je squash, badminton, atletika, plavecké sporty, lodní sporty, triatlon, cyklistika, moderní a sportovní gymnastika, krasobruslení, sportovní střelba, sportovní lezení, orientační sporty, taneční sport, bojové umění a další,“ upřesnil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy