Přeskočit na obsah

Provázek se otvírá a podporuje i nezávislé umělce

27. května 2020
Premiéra inscenace Jiřího Havelky, dvaadvacet různých, převážně venkovních představení, třináct koncertů různých žánrů a atmosfér i slavnostní zakončení sezony věnované dobrovolníkům z iniciativy Šijeme roušky. I tak by se dal shrnout ambiciózní plán brněnského Divadla Husa na provázku, jak od 29. května pod názvem provázek.open zodpovědně využít prostor opraveného provázkovského dvora.

„Bohatý květnovo-červnový program, který jsme nazvali provázek.open, je pro nás cestou, jak dostát naší zodpovědnosti: jak Brňanům vynahradit týdny bez živé kultury a především podpořit řadu nezávislých umělců z různých oborů, kteří jsou na Provázek jako na širší umělecké hnutí s dlouhou tradicí přirozeně navázaní,“ uvedla umělecká šéfka Divadla Husa na provázku Anna Davidová.

„Jsme velmi rádi, že po několika dlouhých týdnech, kdy bylo jedinou zodpovědnou reakcí na rychle se měnící situaci nehrát a kdy se Provázek pohotově proměnil v činorodou dobrovolnickou dílnu, se nyní s Brňany může podělit o nový provázkovský dvůr, který byl minulý rok opraven a je již zpřístupněn veřejnosti. Vystoupí zde řada nezávislých tvůrců, kteří nový dvůr využijí coby prostor pro vlastní produkce,“ upřesnil radní pro oblast kultury Marek Fišer.

Bohatý program pod názvem provázek.open odstartuje napjatě očekávaná open air premiéra česko-romské inscenace Jiřího Havelky Gadžové jdou do nebe s podtitulem Comedy Ghetto, která proběhne už v pátek 29. května. Následovat bude dlouhá šňůra převážně plenérových kulturních akcí z produkce Provázku i různých hostujících tvůrců, jejichž množství a rozmanitost slibuje, že si na své přijdou nejen milovníci divadla a hudby všech žánrů, ale třeba také rodiny s dětmi. Více informací a kompletní program lze na stránkách divadla www.provazek.cz najít již nyní.

„Silný důraz přitom klademe na bezpečnost všech zúčastněných. Přes zvláštní režim, v němž se všechny naše akce pro omezený počet diváků uskuteční, proto všechny ještě i touto cestou prosíme o zvýšenou individuální zodpovědnost, obezřelost a ohleduplnost ke zdraví svých bližních. Tu diváci nejlépe vyjádří bezvýhradným dodržováním všech preventivních opatření, která jsme zavedli,“ uzavřela Anna Davidová.

Tiskové středisko MMB
e-mail: tis@brno.cz
tel.: 542 172 162
www.brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.