Přeskočit na obsah

Provázek se otvírá a podporuje i nezávislé umělce

27. května 2020

Premiéra inscenace Jiřího Havelky, dvaadvacet různých, převážně venkovních představení, třináct koncertů různých žánrů a atmosfér i slavnostní zakončení sezony věnované dobrovolníkům z iniciativy Šijeme roušky. I tak by se dal shrnout ambiciózní plán brněnského Divadla Husa na provázku, jak od 29. května pod názvem provázek.open zodpovědně využít prostor opraveného provázkovského dvora.

„Bohatý květnovo-červnový program, který jsme nazvali provázek.open, je pro nás cestou, jak dostát naší zodpovědnosti: jak Brňanům vynahradit týdny bez živé kultury a především podpořit řadu nezávislých umělců z různých oborů, kteří jsou na Provázek jako na širší umělecké hnutí s dlouhou tradicí přirozeně navázaní,“ uvedla umělecká šéfka Divadla Husa na provázku Anna Davidová.

„Jsme velmi rádi, že po několika dlouhých týdnech, kdy bylo jedinou zodpovědnou reakcí na rychle se měnící situaci nehrát a kdy se Provázek pohotově proměnil v činorodou dobrovolnickou dílnu, se nyní s Brňany může podělit o nový provázkovský dvůr, který byl minulý rok opraven a je již zpřístupněn veřejnosti. Vystoupí zde řada nezávislých tvůrců, kteří nový dvůr využijí coby prostor pro vlastní produkce,“ upřesnil radní pro oblast kultury Marek Fišer.

Bohatý program pod názvem provázek.open odstartuje napjatě očekávaná open air premiéra česko-romské inscenace Jiřího Havelky Gadžové jdou do nebe s podtitulem Comedy Ghetto, která proběhne už v pátek 29. května. Následovat bude dlouhá šňůra převážně plenérových kulturních akcí z produkce Provázku i různých hostujících tvůrců, jejichž množství a rozmanitost slibuje, že si na své přijdou nejen milovníci divadla a hudby všech žánrů, ale třeba také rodiny s dětmi. Více informací a kompletní program lze na stránkách divadla www.provazek.cz najít již nyní.

„Silný důraz přitom klademe na bezpečnost všech zúčastněných. Přes zvláštní režim, v němž se všechny naše akce pro omezený počet diváků uskuteční, proto všechny ještě i touto cestou prosíme o zvýšenou individuální zodpovědnost, obezřelost a ohleduplnost ke zdraví svých bližních. Tu diváci nejlépe vyjádří bezvýhradným dodržováním všech preventivních opatření, která jsme zavedli,“ uzavřela Anna Davidová.

Tiskové středisko MMB
e-mail: tis@brno.cz
tel.: 542 172 162
www.brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.