Přeskočit na obsah

Prostory pod rampou brněnského kostela sv. Michala projdou rekonstrukcí

25. listopadu 2020

Město nechá opravit nebytové prostory pod rampou kostela sv. Michala na Dominikánském náměstí. Rekonstrukci provede firma MONTEZ Energo. Opravené prostory, které jsou vhodné například k provozování kavárny, poté nabídne k pronájmu.

Opravy prostor pod rampou kostela sv. Michala navazují na provedenou rekonstrukci Dominikánského náměstí a umožní na tomto zrekonstruovaném místě provozovat kavárenské zahrádky.

Aby bylo možné tyto prostory pronajmout, je nezbytné vyměnit stávající podlahu včetně izolace proti zemní vlhkosti a tepelnou izolaci. Při provádění prací budou také odstraněny vrstvy stávajících omítek, očištěn povrch zdiva, podklad vyrovnán a opatřen penetrací, sulfátostálými nátěry a omítkou pro zavlhlé a zasolené zdivo s finálním vápenným štukem. Dále bude provedena také dodatečná izolace horizontálního zdiva včetně napojení rozdílných úrovní. Interiérové úpravy už pak budou na novém nájemci.

„Rekonstrukce by měla být hotova na jaře příštího roku. Poté opravené prostory nabídneme zájemcům o pronájem, mohla by zde vzniknout například kavárna se zahrádkou na Dominikánském náměstí. Věřím, že se nám tak podaří více oživit celé prostranství,“ uvedl náměstek primátorky Jiří Oliva.

Celková cena rekonstrukce prostor pod rampou kostela sv. Michala je 2 444 000,- Kč bez DPH.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.