Přeskočit na obsah

Prostory pod rampou brněnského kostela sv. Michala projdou rekonstrukcí

25. listopadu 2020

Město nechá opravit nebytové prostory pod rampou kostela sv. Michala na Dominikánském náměstí. Rekonstrukci provede firma MONTEZ Energo. Opravené prostory, které jsou vhodné například k provozování kavárny, poté nabídne k pronájmu.

Opravy prostor pod rampou kostela sv. Michala navazují na provedenou rekonstrukci Dominikánského náměstí a umožní na tomto zrekonstruovaném místě provozovat kavárenské zahrádky.

Aby bylo možné tyto prostory pronajmout, je nezbytné vyměnit stávající podlahu včetně izolace proti zemní vlhkosti a tepelnou izolaci. Při provádění prací budou také odstraněny vrstvy stávajících omítek, očištěn povrch zdiva, podklad vyrovnán a opatřen penetrací, sulfátostálými nátěry a omítkou pro zavlhlé a zasolené zdivo s finálním vápenným štukem. Dále bude provedena také dodatečná izolace horizontálního zdiva včetně napojení rozdílných úrovní. Interiérové úpravy už pak budou na novém nájemci.

„Rekonstrukce by měla být hotova na jaře příštího roku. Poté opravené prostory nabídneme zájemcům o pronájem, mohla by zde vzniknout například kavárna se zahrádkou na Dominikánském náměstí. Věřím, že se nám tak podaří více oživit celé prostranství,“ uvedl náměstek primátorky Jiří Oliva.

Celková cena rekonstrukce prostor pod rampou kostela sv. Michala je 2 444 000,- Kč bez DPH.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Želvuška i další oku neviditelní hrdinové zvou do světa elektronové mikroskopie

Exkurze do technologických provozů, speciální akce ve VIDA! science centru nebo v Technickém muzeu v Brně, výstavy uvnitř i venku – to vše přinesou Dny elektronové mikroskopie. Brno se i letos touto akcí, organizačně zaštiťovanou hvězdárnou, hlásí ke svému zlatému vývoznímu artiklu, letos ve znamení neviditelných hrdinů, kteří jsou všude kolem nás nebo přímo v našem těle. Zachraňují planetu, brání naši imunitu nebo sami dokážou přežít v extrémních podmínkách. Blíže prozkoumat je můžeme právě díky elektronovým mikroskopům. Vstoupit do mikrovesmíru obývaného fantastickými stvořeními zájemci můžou od 20. do 26. března.

Slavnostní zahájení dalšího projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás v Řečkovicích

Ve čtvrtek 9. března 2023 proběhlo slavnostní poklepání základního kamene stavby projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás, a to Řečkovického HRáje. Setkání se zúčastnil radní Filip Chvátal, starosta městské části Brno – Řečkovice a Mokrá Hora Marek Viskot, navrhovatelka projektu Eva Matoušková a zástupci realizační firmy.

Nejčastěji chodím do knihovny a na nejlepší úrovni jsou v Brně divadla. Lidé v průzkumu hodnotili brněnskou kulturu

Čtyři z pěti Brňanů jsou s kulturou ve městě spokojeni a myslí si, že alespoň v jedné oblasti Brno vyniká nad jinými městy. Nadpoloviční většina za ní tedy jinam ani nevyjíždí. Na druhou stranu je tu nevyužitý potenciál v oblasti hudby a také muzeí a galerií a měl by být konečně dostaven nový sál pro filharmonii. I to jsou některé ze závěrů průzkumu kulturních potřeb Brňanů, který si město nechalo zpracovat na reprezentativním vzorku 1111 lidí.

Tři největší česká města Praha, Brno, Ostrava a Moravskoslezský kraj se prezentují na veletrhu MIPIM ve Francii

Ve společné expozici s názvem Czech Cities & Regions se na prestižním mezinárodním veletrhu investičních příležitostí MIPIM ve francouzském Cannes letos představí město Ostrava spolu s Moravskoslezským krajem, Prahou a Brnem. Veletrh se uskuteční ve dnech 14. až 17. března 2023. Zahraniční investory a developery seznámí s pestrou nabídkou možností investic jak na svém jádrovém území, tak i na městských pozemcích v průmyslové zóně Mošnov.