Přeskočit na obsah

Prostory na Zámečnické jsou volné, stěhovat se sem bude TIC Brno

16. prosince 2020

Blíž k místům, kudy proudí turisté, i do větších prostor by se mohl nastěhovat TIC Brno. Nebytové prostory na Zámečnické 2 už vyklidil původní nájemce a radní se rozhodli, že k dalšímu nájmu je nabízet nebudou, aby se mohlo pokračovat v přípravách přesunu informačního centra.

V současnosti funguje informační centrum s názvem TO JE BRNO v přízemí parkovacího domu Domini. Lidé tu seženou nejen suvenýry a propagační předměty, ale zakoupí tu také vstupenky na různé kulturní akce, můžou si tu uschovat zavazadla nebo si třeba v klidu sednout, připojit se na wi-fi a naplánovat si další program. Přestěhováním do větších prostor by se otevřela příležitost zřídit informační centrum společně ještě s Centrálou cestovního ruchu – Jižní Morava. Tím by se turistům na jednom místě zpřístupnily informace z celého regionu,“ vyzdvihla primátorka města Brna Markéta Vaňková

Nápad přesunout informační centrum TIC Brno do prostor, které zůstaly volné po restauraci Italia Bar, vznikl letos na podzim. Původně jsme měli v plánu najít sem nového nájemníka a pokračovat v pronájmu pro účely restaurace nebo obchodu, ale dnes jsme se na radě shodli, že bude lepší ponechat prostory volné a pokračovat v jednání s TIC Brno, který o ně má zájem. Plán nového jednotného informačního centra pro celý Jihomoravský kraj má naši plnou podporu. Taková oblíbená a vyhledávaná destinace jako jižní Morava si reprezentativní infopoint zaslouží,“ doplnil náměstek pro oblast správy majetku Jiří Oliva.

Volné prostory se nacházejí v 1. NP Zámečnické 2 a jejich rozloha činí asi 270 m2.

Mgr. Radka LoukotováTiskové středisko MMBtel.: +420 542 172 471mobil: +420 773 183 511e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.