Přeskočit na obsah

Projektovou dokumentaci ke sportovnímu areálu Anthropos vypracuje Arch.Design

15. července 2020

Za rok a půl získat stavební povolení. To je teď nejdůležitější milník v projektu sportovního a rekreačního areálu Anthropos. Potřebnou aktualizaci studie a přípravu projektové dokumentace bude mít na starost společnost Arch.Design. Ta nejlépe obstála ve vypsaném výběrovém řízení.

Samotné sportoviště zahrnující například několik hřišť pro rekreační sporty, in-line dráhu, horolezeckou stěnu nebo workoutové hřiště si podle plánů Brňané užijí v roce 2023. „Lokalita za Anthroposem je se sportem historicky spjatá a lidé ji vyhledávají i v dnešní době alespoň k procházkám nebo k jízdě na kole. Cílem města je vybudovat tu moderní sportovní zázemí, ale už teď se nám daří areál více otevírat veřejnosti. Nedávno jsme třeba umožnili spolkům i jednotlivcům, aby si pronajali tělocvičnu Anthropos,“ připomněla primátorka Markéta Vaňková.

Radní dnes vybrali zhotovitele projektové dokumentace, kterým bude společnost Arch.Design. Jejím úkolem bude projekt dovést ke stavebnímu povolení. „Z došlých nabídek jsme jako nejvhodnější vyhodnotili nabídku Arch.Design, kteří dokumentaci vypracují za 12 749 000 Kč bez DPH. Kromě ekonomické výhodnosti jsme přitom brali zřetel také na kvalitu týmu. Společnost Arch.Design dovede projekt až ke stavebnímu povolení. Jeho získání předpokládáme začátkem roku 2022,“ upřesnil radní pro oblast sportu Jaroslav Suchý.

Mgr. Radka Loukotová
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: loukotova.radka@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.