Přeskočit na obsah

Projekt VUT v Brně na použití recyklovaných materiálů při budování parkovacích ploch a zpevňování krajnic má podporu města

18. května 2022
Projekt Využití recyklovaných materiálů pro nosné konstrukce ploch statické dopravy pro integraci modro-zelené infrastruktury má podporu města. Dnes o tom rozhodli radní. Předkládat ho bude Vysoké učení technické v Brně do 4. veřejné soutěže Programu DOPRAVA 2020+, kterou vyhlašuje Technologická agentura ČR.

„Pokud by projekt uspěl, měl by pro Brno hned několik přínosů. Ty vidím například v inovativním a optimálním hospodaření s dešťovými vodami včetně integrace zasakování v rámci statické dopravy a městské hromadné dopravy. Deklarovaným složením konstrukčních vrstev z recyklovaných materiálů odpovídá tento projektový záměr i environmentálním strategiím města Brna. Totéž platí pro oblast implementace smart řešení – ať už v rámci digitalizace, nebo v rámci modrozelené infrastruktury,“ řekl 2. náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

„Brno není přímým partnerem projektu, takže mu zapojením nevznikají žádné závazky a náklady, přesto jsme připraveni se do něj zapojit. Můžeme například pomoci projektovému týmu s koordinací vyhledáváním vhodných lokalit pro zajištění testování inovativních konstrukcí propustných zelených parkovišť nebo zpevňování krajnic komunikací. To vše v rámci městských organizací, které zajišťují provoz a údržbu městské hromadné dopravy a místních komunikací,“ doplnila informace primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.