Přeskočit na obsah

Projekt VUT v Brně na použití recyklovaných materiálů při budování parkovacích ploch a zpevňování krajnic má podporu města

18. května 2022

Projekt Využití recyklovaných materiálů pro nosné konstrukce ploch statické dopravy pro integraci modro-zelené infrastruktury má podporu města. Dnes o tom rozhodli radní. Předkládat ho bude Vysoké učení technické v Brně do 4. veřejné soutěže Programu DOPRAVA 2020+, kterou vyhlašuje Technologická agentura ČR.

„Pokud by projekt uspěl, měl by pro Brno hned několik přínosů. Ty vidím například v inovativním a optimálním hospodaření s dešťovými vodami včetně integrace zasakování v rámci statické dopravy a městské hromadné dopravy. Deklarovaným složením konstrukčních vrstev z recyklovaných materiálů odpovídá tento projektový záměr i environmentálním strategiím města Brna. Totéž platí pro oblast implementace smart řešení – ať už v rámci digitalizace, nebo v rámci modrozelené infrastruktury,“ řekl 2. náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

„Brno není přímým partnerem projektu, takže mu zapojením nevznikají žádné závazky a náklady, přesto jsme připraveni se do něj zapojit. Můžeme například pomoci projektovému týmu s koordinací vyhledáváním vhodných lokalit pro zajištění testování inovativních konstrukcí propustných zelených parkovišť nebo zpevňování krajnic komunikací. To vše v rámci městských organizací, které zajišťují provoz a údržbu městské hromadné dopravy a místních komunikací,“ doplnila informace primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.