Přeskočit na obsah

Projekt Velodrom směřuje k územnímu rozhodnutí

21. července 2021
Projekt Velodrom v Komárově bude oproti původnímu zadání změněn. Cílem těchto změn je především snaha urychlit projektování a realizaci protipovodňových opatření.

„V našem městě patří cyklistika k nejoblíbenějším sportům. Velmi mě proto těší, že jsme přes všechny problémy spojené s pandemií koronaviru a přes všechno šetření dokázali najít cestu, jak udržet tak důležitý projekt, jakým Velodrom bezesporu je, v chodu,“ vysvětlil radní pro oblast sportu Jaroslav Suchý.

Velodrom bude sloužit nejen dráhovým cyklistům, ale také ostatním druhům cyklistiky, například BMX, kolové, krasojízdě a podobně. Sportoviště bude splňovat parametry a požadavky pro pořádání velkých světových akcí. Změny se dočkalo parkoviště, jeho nově projektovaná část bude mít kapacitu cca 180 míst a bude sloužit zejména veřejnosti.

Po uzavření dodatku bude celková cena za zpracování dokumentace pro územní rozhodnutí ve výši 6 832 000 Kč bez DPH. Územní rozhodnutí bude vydáno v polovině roku 2022, stavební povolení by mělo být vydáno v průběhu roku 2023. 

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.