Přeskočit na obsah

Projekt Velodrom směřuje k územnímu rozhodnutí

21. července 2021

Projekt Velodrom v Komárově bude oproti původnímu zadání změněn. Cílem těchto změn je především snaha urychlit projektování a realizaci protipovodňových opatření.

„V našem městě patří cyklistika k nejoblíbenějším sportům. Velmi mě proto těší, že jsme přes všechny problémy spojené s pandemií koronaviru a přes všechno šetření dokázali najít cestu, jak udržet tak důležitý projekt, jakým Velodrom bezesporu je, v chodu,“ vysvětlil radní pro oblast sportu Jaroslav Suchý.

Velodrom bude sloužit nejen dráhovým cyklistům, ale také ostatním druhům cyklistiky, například BMX, kolové, krasojízdě a podobně. Sportoviště bude splňovat parametry a požadavky pro pořádání velkých světových akcí. Změny se dočkalo parkoviště, jeho nově projektovaná část bude mít kapacitu cca 180 míst a bude sloužit zejména veřejnosti.

Po uzavření dodatku bude celková cena za zpracování dokumentace pro územní rozhodnutí ve výši 6 832 000 Kč bez DPH. Územní rozhodnutí bude vydáno v polovině roku 2022, stavební povolení by mělo být vydáno v průběhu roku 2023. 

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.