Přeskočit na obsah

Projekt stavby nové mateřské školy v Soběšicích získal dotaci z IROP

27. května 2020

Projekt novostavby mateřské školy v Soběšicích se posunul do další fáze. Momentálně probíhá výběrové řízení na zhotovitele stavby a město na ni získalo dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu. Radní dnes doporučili zastupitelům, aby souhlasili s podmínkami udělení dotace.

„Jednou ze čtvrtí, která se v posledních letech rychle rozvíjí, jsou Soběšice. Vzhledem k výstavbě rodinných domů a demografickému vývoji zde není dostatek míst v mateřské škole. Tento problém vyřeší projekt výstavby nové bezbariérové mateřské školy pro 75 dětí. Aktuálně se městu podařilo získat na stavbu dotaci, a to ve výši 90 % způsobilých nákladů. V přepočtu se jedná až o 25,2 milionu korun,“ popsala primátorka města Markéta Vaňková.

Díky projektu vznikne dvoupodlažní budova se 3 oddělení tříd a zázemím. Všechny části budou dostupné z centrální schodišťové haly. „V každém oddělení tříd najde své místo 25 dětí, které budou mít k dispozici vlastní šatnu, hernu, místnost na spaní a hygienické zázemí. Na druhé straně budovy se bude nacházet zázemí pro učitele a další zaměstnance. Zde bude situovaná kuchyně a jídelna,“ dodal 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

V současné době probíhá výběrové řízení na zhotovitele. Jeho výsledky by mohly být známy za několik týdnů. „Samotná stavba by mohla začít po prázdninách, tedy v druhé polovině letošního roku. Celkové náklady se předpokládají ve výši 64,4 milionu korun, z nichž by přibližně 25,2 milionu pokryla dotace z IROP. Město Brno by zaplatilo 36 milionů a městská část Brno-sever 3,2 milionu korun,“ uvedl radní pro oblast investic David Grund.

Projekt také počítá s vytvořením zahrady s herními prvky. Předpokládaná délka stavby je 12 měsíců.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz 
Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.