Přeskočit na obsah

Projekt prozkoumá možnosti partnerství veřejného a soukromého sektoru. Zapojí se do něj i Brno

14. října 2020

Dozvědět se více o možnostech partnerství veřejného a soukromého sektoru a případných výhodách tohoto spojení má zájem i město Brno. Zapojí se proto do projektu, na kterém participuje České vysoké učení technické v Praze a agentura CzechInvest.

Statutární město Brno bylo osloveno s nabídkou možnosti získat výstupy projektu TAČR TL05000579. Navrhuje jej Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy a projektoví partneři – Univerzitní centrum energeticky efektivních budov ČVUT v Praze a agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest. Cílem je posílit využívání PPP projektů na úrovni úřadů a organizací statutárních měst.

Jako PPP je označováno tzv. Public Private Partnership, tedy partnerství veřejného a soukromého sektoru. Jde o smluvní vztah mezi těmito dvěma sektory. Často se soukromý subjekt zavazuje k zajištění služeb či projektů, které jsou dodávány či provozovány veřejným sektorem.

„Jde o identifikaci příkladů dobré praxe a subjektivních bariér využívání PPP projektů v úřadech a organizacích statutárních měst. V rámci projektu bude využita kombinace kvalitativního a kvantitativního výzkumu při analýze vztahů mezi organizační kulturou, interními procesy a schopností zavádět inovativní postupy. Pomocí participativního designu bude se zaměstnanci těchto organizací vytvořen mj. praktický manuál, sebehodnoticí dotazník a audiovizuální diseminační výstup,“ popsal náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný.

Pracovníci Magistrátu města Brna se budou moci v roli respondentů zapojit do kvalitativního i kvantitativního výzkumu a navrhovaných workshopů. Výsledky projektu budou k dispozici všem zapojeným subjektům, realizátoři je navíc navážou na aktivity Ministerstva pro místní rozvoj – plánovanou standardizaci PPP projektů a metodiku pro revitalizaci brownfieldů.

Účast je pro město bezplatná. O projekt se u Technologické agentury České republiky bude žádat během tohoto týdne, o jeho realizaci se rozhodne na začátku roku 2021.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.