Přeskočit na obsah

Projekt Plug & Play zjednoduší pořádání nevýdělečných kulturních akcí

06. července 2020

Uspořádat menší koncert či sousedskou slavnost bude nově snadnější. Město spouští projekt Plug & Play, který nejenže vytipovává vhodné lokality k podobným akcím, především ale nabízí jednodušší administrativu. Veškerá povolení bude totiž možné vyřešit online z pohodlí domova.

Projekt Plug & Play vybírá ty nejvhodnější lokace ve městě, shrnuje technické a právní podmínky pro pořádání akcí a nabízí zjednodušenou administrativu povolování. Vše navíc půjde vyřídit online.

V Brně bychom rádi zpřístupnili vhodný veřejný prostor a veřejnou zeleň města pro organizátory menších a komunitních kulturních akcí a usnadnili jim jejich pořádání, organizaci a administraci. Projekt a jeho funkcionality se skvěle hodí též do současné doby, zatížené mnohými omezujícími opatřeními. Lidé navíc všechno vyřeší distančně skrze web a registrační on-line formulář k povolení outdoorové kulturní aktivity menšího, komunitního, studentského či sousedského charakteru,“ vysvětlil radní pro oblast kultury Marek Fišer

Cílem projektu je usnadnění pořádání menších kulturních a komunitních akcí ve veřejném prostoru (na náměstích, hřištích, v parcích atd.). Na vybraných místech pro živou kulturu bude mít organizátor možnost realizovat akci bez zbytečné administrativní zátěže díky přehlednému rezervačnímu systému dostupného z webu města a jednoduchým přehledným pravidlům.

Vytipované lokality nabízí základní vybavenost. Mnohdy tak disponují elektrickými zásuvkami, veřejným WC, tekoucí vodou či grilem, což je možné zkontrolovat přímo na webu. Do projektu se prozatím zapojily čtyři městské části:

- Brno-střed – Pohořelec, Kraví hora, Římské náměstí, park Lužánky
- Žabovřesky – Makovského náměstí, zeleň před radnicí
- Královo Pole – Božetěchův sad
- Brno-sever – amfiteátr v Čertově rokli


Postup pro rezervování vybrané lokality je jednoduchý. Stačí si v kalendáři na webu zvolit požadovaný termín, vyplnit registrační formulář a odeslat jej. Následně bude rezervace potvrzena. Uvedený postup platí pouze pro menší hudební, divadelní, umělecké, kreativní a kulturní veřejně přístupné nevýdělečné produkce.

Projekt nyní funguje v pilotní verzi, která bude následně vyhodnocena. Na základě tohoto vyhodnocení budou případně osloveny i další městské části s výzvou k zapojení se do projektu. 


Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 466
mob.: +420 602 595 170
e-mail: gardonova.katerina@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.