Přeskočit na obsah

Projekt Nebýt na to sama II míří k realizaci

24. května 2023

Brněnští radní dnes projednali bod týkající se vítězného projektu participativního rozpočtu. Pokračovat budou aktivity zaměřené na lidi, již procházejí onkologickou léčbou Nebýt na to sama II.

Nebýt na to sama – Ženy v onko léčbě II

S 4 252 hlasy zvítězil tento projekt v loňském roce v Dáme na vás. Realizaci uskuteční zapsaný spolek NEBÝT NA TO SAMA. Na předem naplánované procedury, poradenství a další aktivity bylo vyčleněno
3,2 milionu Kč.

„Projekt je plánován opět na dva roky. Pokračovat bude například spolupráce s Masarykovým onkologickým ústavem, na jehož půdě se také uskuteční řada aktivit. Jedná se o různé fyzické aktivity, jógu, cvičení nebo fyzioterapii. Stejná pozornost jako fyzičnu se věnuje i psychickému zdraví, klienti budou moci navštěvovat psychoterapii, partnerskou poradnu či ozdravný pobyt. Nově se ale do aktivit mohou zapojit i muži,“ upřesnil radní pro participaci Filip Chvátal.

Více o projektu najdete na webu Dáme na vás: https://paro.damenavas.cz/projekt/?id=1884.

Kontakt pro média

Filip Poňuchálek

tiskový mluvčí Magistrátu města Brna

Nejnovější tiskové zprávy

Dáme na vás: v úterý se otevře nové sportoviště v Medlánkách

Nejenom obyvatelé Medlánek se mohou těšit na další zrekonstruované místo pro sportování v pěkném prostředí a dobře dostupné lokalitě.

Kultura zná svoje priority na roky 2023–2025. Druhý akční plán ještě musí schválit zastupitelé

Proces připomínkování a projednávání Akčního plánu Strategie kultury a kreativních odvětví města Brna na roky 2023–2025 dnes fakticky ukončila Rada města Brna, zbývá schválení zastupitelstvem.

Na prvňáčky bude v září ve třídách opět čekat dárkový balíček od Brna

Kvalitní pastelky, vodovky nebo sešit do školy, ale taky volnočasová hra Double, bonbony nebo tetovačka – to všechno udělá radost malým školákům a školačkám, kteří v září zahájí svou základoškolskou éru. Tisíce dárkových balíčků město spolu s Teplárnami rozdává už popáté. Radní dnes schválili firmu, která sety pro město připraví na míru.

Město stále ulehčuje spojení s vídeňským letištěm

Od prosince loňského roku město Brno zajišťuje přímé vlakové spojení s vídeňským letištěm. Pro větší pohodlí cestujících také od února nabízí zvýhodněné parkování na P+R v Líšni, ze kterého zájemce zdarma odveze vůz dopravního podniku na vlakové nádraží. Služba bude pokračovat i nadále.