Přeskočit na obsah

Projekt Nebýt na to sama II míří k realizaci

24. května 2023

Brněnští radní dnes projednali bod týkající se vítězného projektu participativního rozpočtu. Pokračovat budou aktivity zaměřené na lidi, již procházejí onkologickou léčbou Nebýt na to sama II.

Nebýt na to sama – Ženy v onko léčbě II

S 4 252 hlasy zvítězil tento projekt v loňském roce v Dáme na vás. Realizaci uskuteční zapsaný spolek NEBÝT NA TO SAMA. Na předem naplánované procedury, poradenství a další aktivity bylo vyčleněno
3,2 milionu Kč.

„Projekt je plánován opět na dva roky. Pokračovat bude například spolupráce s Masarykovým onkologickým ústavem, na jehož půdě se také uskuteční řada aktivit. Jedná se o různé fyzické aktivity, jógu, cvičení nebo fyzioterapii. Stejná pozornost jako fyzičnu se věnuje i psychickému zdraví, klienti budou moci navštěvovat psychoterapii, partnerskou poradnu či ozdravný pobyt. Nově se ale do aktivit mohou zapojit i muži,“ upřesnil radní pro participaci Filip Chvátal.

Více o projektu najdete na webu Dáme na vás: https://paro.damenavas.cz/projekt/?id=1884.

Kontakt pro média

Filip Poňuchálek

tiskový mluvčí Magistrátu města Brna

Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.