Přeskočit na obsah

Projekt inovace veřejné dopravy v Brně míří do další etapy

27. května 2020
Radní dnes vybrali zhotovitele další etapy veřejné zakázky Řízení dopravy a sběr dopravních dat. Jedná se o společnosti CROSS Zlín, a. s., a VESELÝ DOPRAVNÍ SIGNALIZACE, s. r. o.

„Na čtyřech místech dojde k osazení nových sloupů a světelného signalizačního zařízeni, položení nového optického vedení a instalaci kamer. Konkrétně jde o křižovatky Gajdošova–Táborská, Uhelná–Úzká, Provazníkova–Mathonova, Merhautova–Provazníkova. Vyžádá si to asi týdenní vypnutí signalizace. Na dalších sedmadvaceti lokalitách provedou pracovníci vylepšení softwaru, díky kterému bude moci být podporována preference průjezdu městské hromadné dopravy. Jedná se například o křižovatky Kounicova–Slovákova, Hlinky–Hroznová, Okružní–Generála Píky,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková. Dohromady vyjde tato veřejná zakázka na 52 505 429 korun bez DPH. Podstatnou část prostředků se podařilo získat formou dotací z evropských fondů.

„Předchozí dvě etapy Řízení dopravy a sběr dopravních dat stále probíhají. Do konce července by měla být hotová rekonstrukce světelných signalizačních zařízení a budování nového systému signalizace na přechodu Tuřanka a na jedenácti křižovatkách ve městě, například na křižovatkách Úvoz–Údolní, Drobného–Lužánecká nebo Koliště–Bratislavská. Už dříve jsme provedli rekonstrukci semaforů například na křižovatkách Kounicova–Kotlářská, Kounicova–Zahradníkova nebo Husova–Údolní či vybudovali několika úseků nové trasy optického kabelu,“ uvedl radní města Brna Petr Kratochvíl.

Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.