Přeskočit na obsah

Projekt inovace veřejné dopravy v Brně míří do další etapy

27. května 2020

Radní dnes vybrali zhotovitele další etapy veřejné zakázky Řízení dopravy a sběr dopravních dat. Jedná se o společnosti CROSS Zlín, a. s., a VESELÝ DOPRAVNÍ SIGNALIZACE, s. r. o.

„Na čtyřech místech dojde k osazení nových sloupů a světelného signalizačního zařízeni, položení nového optického vedení a instalaci kamer. Konkrétně jde o křižovatky Gajdošova–Táborská, Uhelná–Úzká, Provazníkova–Mathonova, Merhautova–Provazníkova. Vyžádá si to asi týdenní vypnutí signalizace. Na dalších sedmadvaceti lokalitách provedou pracovníci vylepšení softwaru, díky kterému bude moci být podporována preference průjezdu městské hromadné dopravy. Jedná se například o křižovatky Kounicova–Slovákova, Hlinky–Hroznová, Okružní–Generála Píky,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková. Dohromady vyjde tato veřejná zakázka na 52 505 429 korun bez DPH. Podstatnou část prostředků se podařilo získat formou dotací z evropských fondů.

„Předchozí dvě etapy Řízení dopravy a sběr dopravních dat stále probíhají. Do konce července by měla být hotová rekonstrukce světelných signalizačních zařízení a budování nového systému signalizace na přechodu Tuřanka a na jedenácti křižovatkách ve městě, například na křižovatkách Úvoz–Údolní, Drobného–Lužánecká nebo Koliště–Bratislavská. Už dříve jsme provedli rekonstrukci semaforů například na křižovatkách Kounicova–Kotlářská, Kounicova–Zahradníkova nebo Husova–Údolní či vybudovali několika úseků nové trasy optického kabelu,“ uvedl radní města Brna Petr Kratochvíl.

Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.